Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 30 juh őrzéséhez milyen...

30 juh őrzéséhez milyen kutya/kutyák lennének jók?

Figyelt kérdés
Elég sok a toportyán a környéken.
2014. jan. 25. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én, Puli kutyával őriztetném a juhokat.
2014. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hány db? és a toportyánok
2014. jan. 25. 15:39
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint azoktól megvédik a pulik a nyájat?
2014. jan. 25. 15:42
 4/10 gergo1998 ***** válasza:
Berni pásztort ajánjom, 2-3 nagyon ragaszkodóak, és védik a nyájat és családot (akihez szoktatva vannak) fontos hogy kiskoruktol kezdve legyen eggyütt a juhokkal
2014. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

és olyan ami tereli is

azaz mennyi védő és mennyi terelő és miylenek?

2014. jan. 25. 18:49
 6/10 gergo1998 ***** válasza:
Bernivel láttam már hogy terelnek, nagyon könnyü tanittani, és hamar megért mindent én őrzésre használom az enyémet és senki nem mer az állatok közelébe menni ha ő ott van én mindegyik célra ajánlom
2014. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bernit én sem őrzésre, sem terelésre nem vennék. Ma már egy funkciója van: családi kutya. Őrzésre komondor, kuvasz, kaukázusi juhász stb, terelésre pumi, mudi, border collie, sinka. Pulit szintén.nem vennék, ma szinte már csak kiállításra tenyésztik. Terelésre nem igazán alkalmas ma már, az őrzéshez meg kicsi.
2014. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Őrzésre komondor/kuvasz, terelésre pumi/mudi/border collie.
2014. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SzRK válasza:
az őrzés alatt mit értesz? Ne széledjenek szét? Nincs karám/istálló? Vagy védelemre gondolsz? Terelésre a border collie-ra voksolok.
2014. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ide kemény legények kellenek, mint pl.: beauceron, Káj vagy kaukázusi, tibeti masztiff. Beauceron (boci) tud terelni és védelmezni is.

Akár pásztorkutyát is választhatsz, nem kell külön terelőkutya. Amin viszont el kell töprengened, hogy hol fogod kiképezni a kutyádat terelésre, és vagy-e elég határozott egy domináns kutya kezeléséhez.

2014. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!