Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mik a napos pulyka igényei?...

Mik a napos pulyka igényei? Hogy kell felnevelni?

Figyelt kérdés

Sima réz/bronz pulykára gondolok, nem hibridre.

Tavasszal szeretnék venni napos pulykákat (kb. 10 darabot)

de nem tudom, hogy kell őket gondozni úgy, hogy egy se haljon meg közülük.



2014. jan. 26. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
napos pulykát semmiképp ne vegyél kezdőként. nekünk is bronzpulykánk van, minden évben rendszeresen költ. Legutóbb 20-25 kispulyka kelt ki, abból 100 %-os volt a pusztulási arányi. eddig egy költésből se maradt egy sem, pedig nem tavaly kezdtünk el pulykát tartani. Próbálkoztunk vitamincseppel, almaecettel, főtt tojás, túró, táp, de eddig egyik se vált be. Nemrég kértem én is tanácsot ez ügyben egy korábbi kérdés kapcsán! Arra figyelmeztettek, hogy a hőmérsékletre figyeljek oda és a kaját jól látható helyre tegyem a megvilágítás alá! Idén újra próbálkozni fogunk!
2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább néhány heteseket vegyél, a napos pulyka a világ legkényesebb jószága.
2014. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


Régen pálinkába mártották a lábukat, hogy erősödjenek. Tényleg, régi paraszt praktika. Biztosan meg volt az oka.


Amúgy meg tényleg nagyon érzékenyek.

2014. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Amúgy mire érzékenyek?

Mivel etessem őket?

Nem baj ha csak a szobába lesznek, nem speciális helyen?

2014. jan. 30. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Túróval, tojással stb. etesd. És ez nem vicc.

[link]

[link]

2014. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oltások is kellenek, vitaminok, tápok, meleg, levegőztetés, a naposcsibe sem egyszerű eset, de pulyka nem kezdőknek való. Lakásban nem is tudod biztosítani a feltételeket.
2014. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen előnevelt pulykát vegyél. Rideg tartásra jobb a réz/bronz, kevésbé kényesek mint a gigant. Táppal szépen el lehet indítani, a lényeg, hogy legalább méreghányás végéig (8-12 hetes kor) kell adni nekik a nevelő tápot (nincs bajlódás a túróval borssal...). Utána fokozatosan át lehet állítani magvakra, stb...
2014. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A napos pulyka nagyon időigényes a kezdetekkor,arra kell figyelni, elkezdjen enni,mert képes éhen pusztulni.Egy nap többször felkeltem a kotlóst hogy az ételhez pakoljam a piciket,etetgetem, itatgatom,Egy népi gyógymód:ha eléri a "méreg hányást" egy szem egész fekete borsot le kell vele nyeletni,óvatosan,nehogy félre szaladjon.Később ha a felnőtt pulykán észrevettem hogy bágyad annak is adtam, azóta egy sem pusztult el !
2019. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!