Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szarvasmarha, főleg bika...

Szarvasmarha, főleg bika nevelés, megéri-e?

Figyelt kérdés

Barátságos állat, csak a bikaviadalok, és a megülés, miatt kérdem.

Mennyi alaptőke kell ahhoz hogy 3 borjút felneveljek, és mennyi jönne belőle. mekkora hely kell nekik, a gondozáson csak a kitakarítás, etetés itatást értjük, mit kell még velük csinálni.


2014. jan. 29. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem abszolút megéri.. nem nagy igényűek és jól megfizetik kilóját.. falumban is egy ember csak ebből él pontosan nem tudom mennyi jön be belőle, szerintem nagyon semmit!
2014. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, a faluba nalunk csak 1 helyen van 1 darab bika, a csávó csak plussz pénzként tarja, természetesen énis ugy csinalnam :)
2014. febr. 6. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hallom nem olyan sokért vásárolják fel a húst. Persze ahhoz hogy felvásárolt, bejegyzett krotáliázott bikák játszhatnak csak, papírok szükségesek. 580 körül fizetik kilóját. 3 borjúnak ha számolsz egy kis abraknak valót, netán kis tápot, akkor meg tudod hogy mennyibe van. Mellette ugye ha kaszálsz nekik, és van legelőfüved ahol lekötve legelhet az spórol egy abrak etetést. Hely szempontjából meg kell gondolni, hogy állásokban akarod tartani jászol előtt vagy egy karámban ahol van egy kis 3 oldalas beállójuk. Az állásoshoz elég egy melléképület is. Jászolt teszel mind elé, meg szénarácsot, és egymás mellé lekötöd őket. Kötéllel görcsöt kötsz a falba fúrt karikán és az állat szarván, fején megkötöd. Én a karámot jobban szeretem, ott tudnak mozogni szabadon. Mélyen beszalmázol nekik, a ganét kihordod mindig, mert a legrosszabb ha belefekszenek, csutakolhatod lefelé a szőrüket akkor. A szalmát ha mély almosan csinálod akkor mindig raksz frisset rá, majd ha kellően feltapossák akkor csutra kiszeded az összeset. Reggel este abrakolás, napközben legelés nekik, ha kell akkor széna kiegészítés.
2014. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

megvétel:250-300.000ft

etetés: 100 kis kocka bála kell 1 hónapra,50-60kg tengeri/hónap ezeket 8 hónap múlva tudod leadni addig megnő kb. 600kg-ra darabja összesen bele kell fektetni 500.000ft-ot

bevétel: 1800kg lesz a 3 összesen ha 500ft/kg-ért veszik le akkor 900.000ft-ot kell kapnod

haszon: ha az állatorvost kivonjuk akkor 200.000ft-ot keresnél 3-mal

2014. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!