Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel tudom felnevelni a...

Mivel tudom felnevelni a kisbárányt?

Figyelt kérdés
Mi helyettesíti az anya birka tejét a legjobban? Vagy tápszer? Valami ötlet?
2014. febr. 4. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápszert vehetsz neki (elvileg azzal kell), de én neveltem már fel teljes házi tehéntejjel is, nem volt belőle semmi probléma.
2014. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha tudsz szerezni kecsketejet az a legjobb, ha ez nincs jó lesz a tehéntej (nem a bolti vizes, hanem igazi házi. 3 bárányt neveltem fel tehéntejjel.
2014. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha inkább utána keresnél komolyabb szakirodalomnak a neten, vagy megkérdeznél olyan embereket, akik régóta foglalkoznak juhokkal. Az itteni válaszokban nem szabad mindig megbízni...

Sőt még sokszor állatorvosok sem mondanak biztosat, hogyha olyan állatról kérdezik őt, amellyel a gyakorlatban sohasem foglalkozott. Az állattenyésztőkhöz kijáró dokik értenek inkább hozzá...


Ezt csak azért írom, mert csomószor előfordul, hogy árva állatokat tehéntejjel kezdenek etetni, ezzel pedig alapjában veszélybe sodorják az életben maradását, ha az adott állatfaj laktózra érzékeny...

Azt kéne megtudni, hogy a birka milyen... bírja-e a laktózt, így a tehéntejet? Már ha azt adnál neki...



Egyébként nincs a közeledben tényleg valami juhtenyésztő? Hátha adna el neked birka tejet... Az lenne a legjobb...

2014. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Laktóz mindenféle tejben megtalálható, nem csak a tehéntejben. A birkatej is tartalmaz laktózt, csupán kevesebbet, mint a tehéntej.
2014. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, de a tehéntej jóval többet tartalmaz, mint a többi...

Ez szokott igen komoly baj lenni.


Mondjuk hozzá nem értőként azt tippelem, hogy jó lehet a birkának, ami a tehénnek, mert végülis hasonlóakat esznek, mindkettő legelészik... De mindezt csak zárójelben írom, mert nem olvastam utána a birkáknak, és nem foglalkoztam én velük...

2014. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
300-as nyáj van a családban, onnan hoztuk el a 3 bárányt, akit az anyja nem tudott volna felnevelni. A bárányokat, akiket nem tud az anya nevelni, kecsketejjel vagy tehéntejjel etetik. Mivel a kisállatnak is a tej a legjobb, nem pedig a tápszer. Ugyanúgy, mint a kisbabáknak. Az állatorvosok nagy része nem is látott még birkát, mivel egyre kevesebb a haszonállat, a városi szőnyegcirkáló kutyák és macskák gyógyításához értenek csak (tapasztalat). Tisztelet a kivételnek. Ha tehéntejet adsz neki valószínű elsőre hasmenése lesz, de aztán hozzászokik. Nem tudom mennyi idős a bárány, de két óránként illik etetni. Nem kell erőltetni, amennyit eszik, annyi. A tejet 37-38 fokosra melegítsd. Kb. két hetes korában már eszik szénát, bár ha kellő mennyiségű tejet adsz neki, akkor csak később. Egy anyabirka kb. 7-8 dl tejet termel, ha két bárány is van alatta értelemszerűen kevesebb jut egynek ezért kezdenek korábban enni. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan privátban is. Második voltam.
2014. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as, te ezzel azt akarod mondani, hogy a második válaszolóval igazából nem is neveltünk fel bárányokat, hanem csak a hasunkra ütöttünk?


Az enyémet egyébként a lábtörése miatt jópárszor látta orvos is (voltak is kerek szemek meg leesett állak, amikor a váróban megjelentem vele). A tejtől 2-3 napig híg volt a széklete, azt kezeltük, utána az égvilágon semmilyen panasz nem jelentkezett.

2014. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Csak 3 napig kellett szopiztatni mert találtunk neki mamit aki befogadta :))
2014. febr. 13. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!