Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik haszonállatokkal...

Psalterion kérdése:

Melyik haszonállatokkal érdemes foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nemrég birtokunkba került egy családi ház, 600m2 kertel, több óllal és egy nagyobb pajtával (itt előzőleg tehenet is tartottak). Adott körülmények között (bár nem részleteztem teljesen), mely állatokkal lenne "gazdaságos" foglalkozni? Mely állatokból lehetne, némi hasznot kihozni és nem csak azért tartani, mert a házi az jobb...

2014. febr. 9. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Aki állattartásba, növénytermesztésbe vág kezdőként annak érdemes elsőként "mert a házi jobb" elven csinálnia. Mindig így kezdjük, mert amennyiben az árutermelésre nevelt állatot, növényt senki nem akarja megvenni tőled, akkor sem fog kárba veszni, majd a család megeszi. Tehát az első kérdés, amire tudnod kell válaszolni: Mit hajlandó megenni a család nálatok? Csak azzal kezdünk el foglalkozni, és a keletkező felesleget, amit nem tud megenni a család, azt értékesítjük.

600m2 kert nem olyan sok, hogy árut lehessen rajta termelni. Inkább a konyhába lehet belőle termeszteni, de azt épp eleget.

2014. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha kiszámolod, akkor ráfogsz jönni, hogy amit a boltban nem kell megvenni - mert a kertedben megterem, vagy tenyésztesz elég állatot levágásra- , az is bőséges hasznot jelent a családi kasszában.
2014. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mateo18 válasza:
tyúkot megéri ha van elég, a tojást ellehet adni,esetleg kacsát libát mert kb-3-4 hónap és már nagyok jó pénzért ellehet adni
2014. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első nagyon szépen leírta a lényeget. Utolsóhoz csatlakozva jelzem, én is a tojástermelést űztem, míg vidéken éltem.
2014. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is baromfira szavazok, mindenfélét tartok én is: tyúkok, gyöngytyúk, libák, magyar kacsa, indiai futókacsa, pulyka... kevés a gond velük, könnyű a tartásuk... ha pl disznót szeretnél tartani, gondolj arra, hogy azt etetni is kell, honnan veszel darát, naponta kétszer-háromszor etetni, hetente két-három alkalommal kiganajozni, stb. azonkívül nagyon erős állatok is... én kisebb állatokat tartanék helyedben, főleg kezdőként és meglátod, mekkora terhet jelent ez számodra és ha bírsz velük, gyarapíthatod folyamatosan az állományt. még nyulaim is vannak, ők kényesebb állatok, de nagyon szapora és gyorsan nőnek
2014. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
No, azért a diszó tartása sem olyan ördöngös dolog. Én pl kereszteztem a csüngőhasút a lapállyal, és mindenféle gizgazon felnőttek a cocáim, csupán este kaptak némi forrázott darát. Különben is jó, ha van, mert ha tartasz baromfit, vagy nyulat, a disznó azoknak a belét és egyéb hulladékait is eltakarítja.
2014. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eladás miatt akarsz tartani állatot, akkor a legtöbb haszon az hozza majd, ha eladod a családi házat. Ma semmivel se éri meg foglalkozni eladás szinten.

Tyúk: még talán ez, ami megéri, de ez se fog sok hasznot hozni nektek.

Tehén: Van török kapcsolatod? Nincs? Akkor felejtsd el. Mert hús marhát is akkor érdemes tartani, ha azt el tudod adni a törököknek, mert ők hajlandók még átvenni. Tejhasznúról ne is álmodj. Nem tudnád eladni a tejet, mivel a nagy áruházakban kaphatókkal nem veszed fel a versenyt. Ott ugyanis szépen megfogják, a doboz aljába töltenek egy kevés tejet, utána felvizezik, hogy meglegyen a megfelelő mennyiség.

Sertés: Írták itt, hogy a disznó azért jó, mert a tyúkbelet megeszi. Na, ha valaki eladásra termeli ilyet nem tud megtenni. Ugyanis a törvények szerint moslékkal szigorúan tilos etetni a disznót. Ha kiderül szépen elkobozzák a disznókat és elaltatják. Nem vicc, komolyan így van. Meg annyi mindennek meg kell felelned, hogy átlag ember nem tudja teljesíteni azokat.

Bárány: Bárányhúst nem vesz már senki se nagyon. A bundáját meg nem nagyon fogod tudni eladni senkinek se.

Nyúl: Ez is olyan, mint a baromfi. Nem sok bevételt fog hozni neked. De a baromfik mellett még ezt éri meg eladásra tartani.

Aztán még ott lenne az egyéb tételek, amik költségénél határ a csillagos ég. Így, mint mondtam, ha nem magatoknak akartok első sorban termelni, hanem a pénz számít, akkor felejtsétek el.

2014. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a kifejtett válaszokat!!!
2014. febr. 20. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!