Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem bírom fejni a kecskét,...

Nem bírom fejni a kecskét, mert elugrik, mit lehetne csinálni vele?

Figyelt kérdés
Még most szült pár napja, és nem is akarom rendesen fejni, mert tudom hogy a ksikecskének meg kell hagyni a föcstejet ilyenkor. De a helyzet az, hogy kicsit aggódom hogy begyullad a tőgye, mivel eléggé nagy is, és gondoltam, egy kicsit lefejek belőle. Meg egyébként is valószínű, hogy később se tudnám, nehezen áll meg. Hogyan kell csinálni ezt, esetleg egy videót linkelne valaki, vagy csak elmagyarázná...

2014. febr. 16. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Elé kell tenni egy tálba kukoricát, vagy amit szeret. Amíg eszik, azt csinálsz vele, amit akarsz.
2014. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nem szereti, ha ott fogdossák... amúgy meg lehet simogatni, néha kevésbé...

Ezt megpróbálom majd, kösz a választ!

2014. febr. 16. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták, az abrak fejés közben jó, csak ne etesd túl mert elpusztulhat. Amúgy ha a gida pici akkor nemigazán fogja engedni a fejést, később is csak akkor ha a gida le van választva, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Nekem az a trükköm hogy a fal felől, etetőrács mögé rakom a kis vödröt a kukoricával. Nemigazán lát hátra mert a rács mögött a vödörbe dugja a fejét, így könnyedén meg tudom fejni . Ha mégis rugódna akkor a falnak szorítom, mivel a kecske alapból az abrakot szereti így csak az abrakra fog koncentrálni.Fontos hogy mindig ugyanaz a személy fejje, lehetőleg akit a kecske legjobban ismer a családból.

És ne aggódj mert a kis kecske annyit ki tud szopni hogy nem gyullad be a tőgye.

2014. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Hát egy nyakörv és egy darab kötél sokat segítene. És persze, egyik oldalról deszka, raklap, fal legyen, elöl abrakos vödör, esetleg kockákra vágott alma.

Van aki úgy feji, hogy a kecske fölé áll arccal a fara felé, a két térde közé fogja a fejét, és lehajolva feji meg. Nem épp derékkímélő megoldás, de egy kecskénél célravezető lehet.

2014. febr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kössz a hasznos tanácsokat!
2014. febr. 18. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg kell kötni fejéskor! abrakot elé tenni is jó, de én lekötöm addigra őket míg fejek.
2014. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!