Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mikor és hogyan kell elapaszta...

Mikor és hogyan kell elapasztani a kecske tejét?

Figyelt kérdés
Az ellés előtt mennyi idővel kellene elapasztani neki? És hogy "működik" a dolog? Egyre kevesebbet kell lefejni és a végén már semennyit se? De akkor még marad tej a tőgyébe, nem?

2014. febr. 17. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek akarod elapasztani?
2014. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ellés előtt el szokták apasztani.
2014. febr. 17. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah ezt nem tudtam :D a kérdésre sajnos nemigen tudok válaszolni, nem volt kecském de szeretnék :)
2014. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb két hónapot illik neki pihenni ellés előtt. Ha nagyon sok van nála, akkor először csak ne fejd ki teljesen, hanem mondjuk csak félig. Ha nem gyullad be, nem feszül, akkor lehet ritkítani, pl elhagyod az estit és csak reggel fejsz. És így tovább. Aztán csak kétnaponta. Ha már két nap után sem feszül, akkor abbahagyod és figyeled.
2014. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De akkor még mindig lesz a tőgyében tej, csak ugye, nem termelődik még több hozzá. Vagy?

Csak azért kérdezem, mert nekünk már sikerült elapasztani, de arra gondoltam, hogy az a maradék tejci (amit már nem fejek ki, mert már nem termelődik több), nem-e romlik meg. Ha megszületik a gida azt a tejet is megissza, ami több mint egy hónapig az anya tőgyébe volt?

2014. febr. 18. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
négyes vagyok. Egy idő után nem termelődik hozzá több, és ami bent van, az felszívódik. Ne úgy képzeld el, hogy ott lötyög benne hetekig. :) Ellés után teljesen más összetételű, ún. föcstej képződik, ami csurig van ellenanyagokkal, vitaminokkal és magnéziummal, az életfontosságú a kiskecsónak.
2014. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!