Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik fajta tyúkot jó tartani...

Melyik fajta tyúkot jó tartani a tojásért és melyiket a húsáért?

Figyelt kérdés

Két különböző fajtát érdemes tartani vagy jó egyfajta is csak különböző etetési módszerrel?

Illetve mit érdemes adni a tojótyúknak, és mit a húsáért tartott tyúknak. Mennyiségekkel együtt érdekelne.



#etetés #tyúk #tojótyúk #hústyúk #tyúk táp
2014. febr. 22. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kettős hasznosítású tyúkjaim vannak. Van a nagy fehér húscsirke ők valók húsra, nagyon hamar elérik az 1-2 kilós kort, hamar lehet őket vágni. Tojni a vörös színűek is jók, nekem szezonban napi 8-10 tojás gyűlik össze. A Red Master fajta kettős hasznú tojnak is de húsnak is jó. A Shaver Farm is kettős. Húshibridek: Shaver Starbro (fehér) és COOB-500 fajták. Én szabad tartásban tartom őket kint, csak éjjel mennek be. Nagyon jó dolog ha hagyod őket kapirgálni, nagyon sok takarmányt spórolsz meg ezzel. Én csakis házi kukoricát adok nekik, szemes vagy enyhén darált formában. Semmi búza, táp semmi. A tápot nagyon nem ajánlom, mert a tojásuk sárgáját elfakítja. Színtiszta kukorica mellé kapnak naponta konyhai zöldhulladékot, kenyeret áztatva minden ami kikerül a konyhából és nem szemét, azt megkapják. Kora tavasztól késő őszig naponta 2x reggel és este kapnak így 15-en alkalmanként 2 nagy furik frissen kaszált zöldet kapnak. Plusz kint kapirgálhatnak bizonyos ideig. Ellenállóak, és szépek. Nem kell itt táp, nélküle is jól híznak és tojnak. Max előnevelt korban adok nekik kis tápot, majd befejező tápot azután átállok a tömény tengerire.
2014. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Zöldet lehet valamivel pótolni? 300 nm-en tartanánk őket, viszont nem nagyon találtam még zöld beszerzési helyet :/
2014. febr. 22. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


A kukorica mellé szoktak adni búzát is. Háztáji tartásra kettős hasznosítású fajtát érdemes választani. Ezt lehet akár Tetra-H hibrid is, attól függően, hogy neked mit sikerül beszerezni. Tápot azért érdemes mellé vásásrolni, csak nézd meg jobban mit veszel. Mellé érdemes ásványi kiegészítőt is venni. Úgy számolj, hogy átlagosan 10-20 dekát fogyaszt el 1 nap, 1 csirke.

2014. febr. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, és legcélravezetőbb, ha a szomszédi környezetben érdeklődsz, hogy ők mit tartanak, mivel etetnek, milyen táplálék szerezhető be a környezetetekben, és hol. Ha kezdő vagy akkor főként ne drága fajtákkal kezd, és a szomszéd ott lesz jó tanácsokkal. Később már magad is tudni fogod, merre haladj ezen a téren.
2014. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Háznál a hagyományos vörös válik be: Nem kell neki spec. táp, nem hízik el. Az első hozzászólásban említett gyorsan növőket le is kell vágni, ahogy elérik a súlyt, mert később túlhíznak, lebetegednek. Legalábbis mi ezt tapasztaltuk.
2014. márc. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!