Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van egy egy hetes kecskegidánk...

Van egy egy hetes kecskegidánk cumisüvegből etetnénk, de hogy?

Figyelt kérdés
2napja van nálunk ki akarták dobni,mert elhulott az anyja,de mi befogadtuk próbáljuk a cumisüvegből tejjel etetni,de nem akarja szívni nagyon neheze 1-1 deciket iszik meg!Mennyit kellene ennie egy ilyen pici gidának?Szánentáli fajta.
2014. febr. 24. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy magával a cumisüveggel van a baj? (kicsi a lyuk a cumin, nem tudja szívni, az üveg nem engedi a tejt kijönni)


milye cumit használtok? Én amit ilyen kis kecskénél vagy barinál láttam ott mindig egy másfél literes vastagabb falú flakont használtak (sprite, c. kóla stb)

2014. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

annyi elég kellene hogy legyen neki, nem?

Nem vagyok ugyan szakértő...

a cumival van valami

és az a jü, ha anyától kapja a tejet, még most föccstej kellene neki szerintem

2014. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy hetesen hoztuk el addig volt mamája.A cumi jó direkt kis kecskéknek való jön rajta a tej rendesen.Iszik iszik csak kevésnek tűnik azért is érdekelne hogy kb hány ml-t kel igyon.
2014. febr. 24. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:

majd mindjárt megkeresem hogy mennyi kell, már találtam pár külföldi oldalon infókat erről, de még keresek

amúgy van egy olyan oldal, hogy miért pont kecske, nem tudom, a regisztráció hogyan működik ott, de olyan szakértők vannak, hogy a választ biztos megkapnád

2014. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na, annyifélét olvastam, hogy nem igazán tudtam dűlőre jutni vele.

A legegyszerűbb megoldás, ha a kiskecskére bízzuk a döntést.

Nem tudom, mit adsz neki, az anya az első kb. két hétben úgy nevezett föcstejet termel, ami olyan dolgokat tartalmaz, amik szükségesek a kiskecskének, és ilyenkor fejni nem szokták.

Egy hetes gida/gödölye esetében talán már annyira nem fontos, bár nem tudom, előtte mit evett, és mikor pusztult el az anyja. Viszont kecsketej kellene neki, szerintem. Esetleg valami tápszer, amihez viszont nem értek. Nem tudom a tehéntej mennyire jó.

Próbálj neki adni, amennyit magától megeszik. Az 1 deci nem olyan rossz egyszerre. De akkor többször is próbáld meg etetni, amikor van rá lehetőséged. Minél többször, de túl ne etesd (bár ettől szerintem nem kell tartanod). Ha a kiskecske ugrándozik, játszik, szaladgál, akkor nincs semmi baja...

Volt egy olyan módszer, hogy a kiskecske tömegét meg kell mérni, és annak a 10-15%-át kell megkapnia egy nap, ha jól értelmeztem. Szerintem ez jó, hiszen folyton változik, növekszik.

Ezt sok oldalon olvastam. kb 3-6 részletre elsoztva egy nap.

2014. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*elosztva
2014. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de a lényeg úgyis az, hogy emnnyi ezsik meg egszerre, azt kel lfigyelni. Aztán később a szerint beosztani. De annyit meg kell ennie.
2014. febr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hívj fel telefonon egy állatorvost, és kérdezd meg. Nem hinném, hogy lerázna. De sürgősen kellene, mert ilyen kis korban pár nap alatt elpusztulhat segítség nélkül.
2014. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy sűrűn adj neki, pár óránként, akár 2-3 óránként is, éjjel meg pár hétig be kell vállalni, hogy felkeltek hozzá 1-2-szer megetetni. Pici gyomra van egy ekkorka gidának, nem fog neked egyszerre fél litereket benyomni.


Amire nagyon figyelj: testhőmérsékletű legyen a tej (se ne túl meleg, se ne túl hideg), és ne tudjon levegőt nyelni hozzá, azaz mindig úgy tartsd az üveget, hogy csak tej juthasson a cumiba. Különben felfúvódhat és elpusztul.

Sok sikert, kitartást hozzá!

2014. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!