Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit kell csinálni ha egy...

Mit kell csinálni ha egy kakas megtámad?

Figyelt kérdés

A szüleimnek vannak csirkéink és van egy hatalmas, 6-8 kg körüli kakasuk, és nagyon agresszív, még a kutyáknak is neki megy, ha az egyik tyúk nyekken egyet rögtön ott terem a kakas és támad.

De levágni meg nem akarják mert kis korában kézzel nevelték, és ezért tartották meg, csak mostanában elvadult, engem már 3x megtámadott, de szerencsére mindannyiszor volt valami a kezemben amit hozzávágtam és az megfutamította, de mikor felé rúgtam csak még jobban bedühödött.

Nem az a baj,hogy elharapja a torkomat, hanem félek,hogy reflexből olyat belerúgok,hogy ott marad,azt meg nem szeretném.


2014. márc. 1. 11:58
 1/10 anonim válasza:
44%

hat igen szerintem a kutyakkal van a baj nehogy mar egy kakas megfutamitsa!


hat itt igaz hogy a szemetdombon a kakas az ur!

2014. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mit kell csinálni ha egy kakas megtámad?"


Menekülni.



/A 8kg meg azért nagyon erős túlzás, ha nem pulykáról van szó./

2014. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Semmiképpen ne rugdosd, ne bökdösd valami bottal. Ha megtámadd, kapd el, szorítsd le egy ideig, hogy tudja, te vagy a főnök.
2014. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tyúk: "A házityúk súlya 0,5–5–7 kg-ig terjedhet."

Kakas: "Általánosságban elmondható az adott fajta tojóinál nagyobb testméret...."

Nem túlzás a 8 kg, de inkább 6-7 ha úgy tetszik.

A kutyák úgy vannak nevelve,hogy nem nyírhatják ki a szárnyasokat, mást nem tehet mint megfutamodik.

Egyébként még arra gondoltunk,hogy elcseréljük valakivel.

2014. márc. 1. 12:13
 5/10 anonim válasza:
Engem is megtamadt regebb a kakas,es felmasztam a letrara,hogy nehogy megvagjon,mert nagyon feltem....:| Es ott ultem egesz estig.szval ha megtamad semmikepp se usd meg,mert akkor jobban elvadul.
2014. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem is támadott már meg kakas is és liba is. :D Nálam az vált be, hogy üres nejlonszatyrot lobogtattam előttük, (ami csörgött-zörgött) mikor támadni készültek. Sok sikert!:)
2014. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapd az öledbe, de a szárnyai alatt fogjad, igy nem látja a kezed nem csípi meg. Ellenden rájön hogy tőled inkább félni kell.


Ne bántsd, csak a háremét félti.

2014. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ha megtámad Rugd fel a pi*sába :D
2014. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

"...szerencsére mindannyiszor volt valami a kezemben amit hozzávágtam és az megfutamította, de mikor felé rúgtam csak még jobban bedühödött..."

"...félek,hogy reflexből olyat belerúgok,hogy ott marad..."


És csodálkozol, hogy ennyire vad? Valamennyire mindegyik védi a háremét, de hogy ennyire elvaduljon, az annak is köszönhető, hogy bánnak vele. Ha minden alkalommal számíthat arra, hogy bántják, akkor soha nem változik meg.

Ezt már az elején elcsesztétek. Egyrészt több időt kellene a közelükben tölteni, nem csak arra asz időre, amíg beadod a kaját és elveszed a tojást. És akkor sem bántani, ha támad, hanem nyugodtan viselkedni, hogy lássa, semmi félnivalója nincs.

2014. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk minden olyan állat, ami támad, megy a kés alá. Függetlenül attól, hogy cuki, aranyos, vagy szép.


Ha elcseréled valakivel, akkor jól kiszúrsz vele, szóval legalábbis illő elmondani, hogy miért akarod eltenni a háztól.

A kakast, ha egyszer rákapott a támadásos játékra, nem nagyon tudod lenevelni róla. Inkább főzzetek belőle egy levest vasárnap délben.

2014. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!