Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk alá, mikor érdemes...

Tyúk alá, mikor érdemes elkezdeni gyűjteni a tojást, hogy el üljön?

Figyelt kérdés
Hogy csináljam? Gyűjtsem össze és egyszer csak hirtelen pakoljam a fészekbe az x darabot? Soha nem ültettem el tyúkos és teljesen laikus vagyok ebben.
2014. márc. 2. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez azért nem így működik.... Látod a tyúkon, hogy kotlani akar? Mert ha nem, akkor csinálhatsz bármit, nem fog megülni. Egyáltalán milyen fajta? Mert vannak fajták (a jól tojók), akiknél elnyomták az ösztönt, mert amelyik tyúk ugye kotlik és csibét nevel, az nem tojik. Ilyen például az Itáliai, amelyik nagyon jól tojó fajta, viszont nagyon ritkán ül meg. Aztán vannak olyan fajták, amelyik nagyon jól (és megbízhatóan) kotlik és nevel, ilyen például a Cochin, az Orpington, a selyemtyúk. Ezeknél könnyen beválhat, ha az ember műtojásokat vesz és elhelyezi a fészekben. Ha kotlóst akarsz, akkor vásárlás előtt érdemes utána nézni annak, hogy az állomány, amiből a tyúkok származnak, megültek-e és ha igen, akkor milyen kotlósok voltak (nem-e szálltak le félidőben a fészekről például), mert ez a dolog (a tojás mérettel együtt) elég jól öröklődik anyáról lányára. Ha látod a tyúkon, hogy ül a mű vagy próba tojásokon, akkor érdemes egy nyugodt, sötét helyre átköltöztetni és a keltetni szánt tojásokat akkor kell alárakni.
2014. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hűha. Fogalmam sincs, h milyen fajta. Még háztól vettük, mikor kicsik voltak, de nem kérdeztem, h milyen fajta. Nem értem, h h látszik egy tyúkon, h kotlani akar?
2014. márc. 2. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindig a fészekben ül, ha kijön pár percre enni és inni, akkor kotyog és borzolja a tollát.
2014. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval, ha én a fészekbe teszek x db tojást akkor nem fog csak úgy elülni, igaz? Ne haragudj, de nagyon buta vagyok ehhez, szeretném, ha lennének kis csibék, h legyen utánpótlás, csak tényleg nem tudom, h h működik ez...
2014. márc. 2. 13:06
 5/7 anonim ***** válasza:

:) Semmi baj, senki nem az anyja hasában tanulja meg a dolgokat.


Ha nincs meg benne az ösztön (ami öröklött, nem pedig tanult) akkor nem számít, hogy van-e a fészekben tojás. Viszont ha örökölte a hajlamot, akkor elősegítheti a dolgot. Én vennék pár műtojást és azt hagynám bent, hátha hamarabb megülnek. Rendes tojást ráérsz akkor elkezdeni gyűjteni, ha úgy látod, alakul valami, mert 10 napnál idősebb tojást nem érdemes betenni kelni. Figyelj rá, hogy szabályos alakúak legyenek, megfelelő nagyságúak (sem a túl kicsi, sem a túl nagy nem jó) ne legyen a héjon mész felrakódás. Ha tojást használtok, akkor érdemes azt is megnézni, hogy jól dolgozik-e a kakas: szemesek-e a tojások. A sárgáján kell keresned egy fehéres pöttyöt. Ha a pötty kicsi, akkor a tojás nem szemes, ha nagy, akkor igen. Kerestem neked egy képet, amin jól látszik, hogy mit kell nézni:


[link]


A vaku tükröződése mellett jobbra az a fehéres valami a sárgáján a szem. Ha nem ilyen szép nagy a pötty, akkor nem jó a tojás.

2014. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h ennyit segítesz :) És, ha barna pötty van, az mi? És hol vehetnék műtojásokat?
2014. márc. 2. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A barna pötty esetleg vér lehet... Én a jércék helyhez szoktatásához ezekből a sima darabos agyag tojásokból vettem párat:


[link]

2014. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!