Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen gyakran tojnak a kacsák?

Milyen gyakran tojnak a kacsák?

Figyelt kérdés
Próbáltam beírni a keresőbe de semmi érdemlegeset nem adott ki ! Válaszaitokat előre is köszönöm !
2014. márc. 5. 10:12
 1/6 anonim válasza:
Fajtától is függ. Január-februárban kezdik és általában tavasz végégig tojnak. Lehet időnként szünetet tartanak közben vagy ha összejött egy fészekaljnyi akkor elülnek és akkor csak a kicsik felnevelése után tojnak megint. (de hallottam már hogy a néma kacsa más időpontban is tojt, de az ugye az nem magyar származású)
2014. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Azt lehet tudni hogy hány naponta ?
2014. márc. 6. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Mit érsz azzal, ha nem szaporodási céllal tojnak???

Nem étkezési célra valók a tojásaik, de lemérgezni az ellenségeidet kiváló...

2014. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy hány naponta , hogy mennyi idő alatt lesz meg egy fészekalja tojás hogy ültetni lehessen . Nem szeretnem ha megromlana addig .
2014. márc. 9. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kacsáim naponta tojnak, legalábbis kettő tojó van és minden nap 2 tojás van.

És a kacsatojás nem mérgező, különben már meghaltunk volna, mert az első 4-et feltörtük hogy szemes-e és megettük. Annyi a lényeg hogy jól meg kell sütni vagy főzni, nem lágy tojásnak való. Régen kacsatojásból csinálták a tésztát, mert nagyobb a sárgája a fehérjéhez képest, mint a tyúktojásnál és ezért szép sárga lett a tészta. ;)

2014. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat !
2014. márc. 11. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!