Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen és milyen korú tojó...

Milyen és milyen korú tojó tyúkot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Hétvégén szeretnék venni 10 db tyúkot. Nem levágni szeretném hanem tojásért. Miután még nem nagyon értek hozzá ezért kérdezném, hogy van már 500 ft- ért, de van ahol 1500 ft 1 tojó. Mi lehet a különbség, kb. mennyit éri meg 1 db- ért adni? 10 db-nak naponta mennyi mag kell és még mifélékkel érdemes etetni őket? Tápozni nem szeretném őket, kint lesznek szabad tartásban. Köszönöm válaszokat.: Norbi

2014. márc. 11. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Az 500 Ft-os az egy éves telepi ketreces letojt tyúk, általában alig van rajta toll. Nagyon nagy lutri, nem tudod mennyire merítették ki. Az 1500 Ft-os valószínűleg valamilyen fiatal állat, érdemesebb lehet azt megvenni, bár mondjuk tudni kellene, hogy milyen fajta vagy hibrid. Legalább 3-4 magból kevert darát (amiből az egyik valamilyen magas fehérje tartalmú eledel, például napraforgó vagy szójadara), futort, vitaminokat, egyéb kiegészítőket kell adni nekik, a mennyiség több mindentől függ, a tyúk fajtájától is.


[link]


Egy oldal a különböző takarmány fajtákról és a bekeverhetőség arányáról.

2014. márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz, hasznos információkat tartalmazott.
2014. márc. 12. 09:12
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

500 Ft-ért általában letojt tyúkot adnak. Én mindig fiatalt veszek, egy évig tartom, majd levágom. Heti 50 tojás is meg szokott lenni tíz tyúk esetében megfelelő táplálékkal.

Takarmányt érdemes magadnak kikeverni. Mivel nem te neveled a tyúkokat ezért a morzsázott takarmányhoz vannak hozzászokva. A recept az alábbi (helyi árakkal számolva):

20 kg kukoricadara 3500 Ft

20 kg búzadara 2500 Ft

5-6 kg bábolna tojó koncentrátum 2250 Ft (később csökkenthető az adag, majd elhagyható*)

4 kg takarmánymész 420 Ft

Az itatóvizükbe havonta egy alkalommal fél kupak jolovit kell, ami 900 Ft-ért kapható. Minimum négy literes itatóra van szükséged, ha nem akarsz naponta többször tölteni. minél nagyobb egy itató annál nagyobb a tálcája, jobban hozzáférnek a vízhez.

*A tojó koncentrátumot érdemes folyamatosan csökkenteni, hogy ne álljanak le a tojással.

Ezen felül még szükséged lehet szalmabálára, vagy faforgácsra. Én 250 Ft-ért veszem a bála darabját.

A takarmány keverék mellé adhatsz nekik napraforgót, valamint a takarmányosoknál kapható zöldborsó granulátumot.

Sok sikert a tyúkozáshoz, hidd el megéri!

2014. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a választ is köszönöm, nagyon jó. Annyit kérdezhetnék még, hogy mint említettem szabadban lesznek nappal kb. 30nm- en. Amire kíváncsi lennék még, hogy a kerítésem 3 oldala 2 méter magas viszont a 1 old. 1.8 méter ezen át tudnak menni, ha igen vágjam le egyből a tollukat?
2014. márc. 12. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Megint csak fajtától függ. :) A hibridek például elég nyugodt természetűek szoktak lenni (ha ebben gondolkodsz, akkor a Bábolna Tetra Harco tojóhibrid vagy a kettős hasznúak -nagyobb testű, jobb húsformájú, viszont kevesebbet tojnak- közül a Tetra H, Super Harco, Shaver Farm lehet jó) azok nem nagyon hiszem, hogy átrepülnének a kerítésen. Viszont vannak fajták, amiknél nem árt, ha az ember befedi mondjuk egy zöld hálóval a kifutó tetejét (30 m2 esetén még belefér), hogy ne repüljenek ki. Én annak idején nagyon nézegettem az Itáliait például, mert nagyon jól tojik, de mint a tojó fajták általában ők is elég élénk vérmérsékletűek és szeretnek repülni is. Volt aki levágta az egyik szárnyukról a tollat, hogy ne tudjanak repülni, de akkor meg gyakorlatilag búskomor lett az összes. Nekem sajnos nincs annyi helyem, hogy be merjem vállalni őket, attól félek, gyorsan egymásnak esnének az unalom miatt. Szintén magas kerítést ajánlanak az egyik kedvenc fajtámhoz, a törpe Wellsummerhez is. Vannak viszont fajták, amik még most is elég jó gazdasági teljesítményt mutatnak és nem repkednek nagyon. Ilyen például az Amrock, New-Hampshire, Bielefelder (szintén nagy kedvenc, idén be akarom szerezni). Nagyon jó tojónak mondják az Australorpot is de nekik úgy tudom, nagyobb hely kell (mint amit valószínűleg én tudnék biztosítani nekik), mert ha unatkoznak, akkor hajlamosak csipkedni egymást.


[link]

[link]

[link]

2014. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

1,5 méternél magasabbra nem nagyon tud repülni, de ahhoz is már nagyon edzett fajtának kell lenni. Egy méternél magasabbra repülni nem láttam még életemben. A felül nyitott pitvar esetében én inkább a vas madarak miatt aggódnék. Galambok, verebek sőt még fácán is befog repülni oda.

Ha bármi kérdésed van privátban is megtalálsz. Szívesen segítek, de nem ígérem, hogy aznap tudok válaszolni.

2014. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy mivel nincsen tapasztalatod benne, ezért elsősorban a siker lenne az elsődleges cél számodra. Táp nélkül még az őshonos fajtákat is nehéz tartani, viszont a bábolnai tápok nem csak önmagukban, hanem búza és kukorica keverékével adhatóak. Ha bábolnai hibridet szerezel, akkor érdemes lenne elolvasnod a fajtához tartozó pdf-et. Mindenképp 16 hetes jércét javasolnék vásásrolni, akkor is ha az 1500-ba fog kerülni darabja. 20-22 hetes korban kezdenek tojni az állatok,így van idejük megszokni az új helyüket.
2014. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma vettünk a vásárban Vácon 11 db tetra H. csirkét. Az állatok 9 hónaposak már tojnak, kinézetre szép tollazatúak, egészségesnek tűnnek. Nem volt nagy választék csak kitojtak voltak még, de azt nem akartunk. Ezen kívül még vettünk 10 db 4 hetes kendermagost is. A kicsik meleg helyen vannak, remélem nem lesz velük gond.

2014. márc. 16. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:
a 9 hónapos már majdnem kitojt, 12-14 hónaposan szokták selejtezni őket
2014. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem is nagyon sokat segített ez a "kérdezz - felelek" eszmecsere, ugyanis én tegnap vettem 10 db 1 hetes kiscsibéket (brahma, amrock és wyandotte, még maransot szerettem volna de az nem volt csak orpington).

Na, a feladatom, hogy felneveljem őket elhullás nélkül :-)

És nagyon szívesen fogadok mindenféle hasznos információt, akár privátban is.

Főleg, hogy ilyen korú csibékek mit lehet adni.

Az indítótápot és a vizükbe a jolovitot mondta a gazda.

2015. júl. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!