Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Menyi tyúkból lehet megélni?

Menyi tyúkból lehet megélni?

Figyelt kérdés

3 éve volt 20 db tyúk az elmult évben elszaporodtak és elgondolkodtam hogy meglehetne e belőle élni most kb 50 tyúkom van.


Mennyi db tyúkot kéne tartanom hogy megtudjak élni belőle?

Én kb olyan 150 - 200 db gondoltam.

Persze namcsak a tojást értékesíteném hanem a húsát is.

(a kajájukat is megtudnám termelni mert van 16 hektar földem amit még a nagyszüleintől örököltem, ők búzát és kukoricát meg zabot termeltek rajta )



2014. márc. 15. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit akarsz??:))) Esetleg 150-200 fejőstehénből, de nem tyúkból! Derűssé tetted az estém!:D
2014. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem... A 16 ha viszont nem kevés, azzal lehet kezdeni valamit. Azután már komolyabb haszonbér van, illetve támogatást is lehet kérni. A tyúkokat hagyd a csudába!:)
2014. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor szerinted mennyi tyúkból lehetne megélni ha ez kevés ?
2014. márc. 15. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Megélni? 35 ezer. De ha nem értesz hozzájuk, és 200 darabot veszel, örülhetsz, ha naponta lesz 50-100 tojásod, de a kaját megeszi az is, amelyik nem tojik, haszon nulla.

Amúgy 50 tyúkig még nem kell engedély, de 200-hoz már igen (szalmonellavizsgálat, árulási engedély) és ezek sem olcsó mulatságok.

2014. márc. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ne hidd, hogy a húsában akkora biznisz van, letojt tyúkot 500/db felett nem tudsz eladni, mindegy hány kilós. Gondolom előbb tojatni akarod, aztán eladni húsként.
2014. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legjobban jársz, ha brojlert veszel 3 hetest, 10 hetesen levághatóak ha a kajára csak minimális pénzt kell költeni akkor származhat belőle bevétel, sőt profit is de azért tyúkokra kisüzemben megélhetést nem alapoznék, inkább ilyen fizetéskiegészítés vagy hasonló, évi pár 10 ezer Ft...
2014. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy befektetéssel járna és a tojáson csak pár Ft haszon van. Kiegészítésnek jó lehet 200 tyúk, de megélni kevés.
2014. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

200 brojler csirke 2 hónap után 140 000Ft bevételt jelentene, ebből szépen levonod az amortizációt, fertőtlenítőszerek, táp, víz, orvos, bevizsgálás, áramdíjat, stb. kismillió tételt! Ami marad azt leosztod a munkaóráid számával és ha szerencsés egy balfék vagy 1-2Ft/órára kijössz :)


Ha húscsirkén töröd a fejed 20 000-es istállókban gondolkozzál, minimum 2ben!

2014. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!