Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Magyar tarka vagy Holstein fríz?

Magyar tarka vagy Holstein fríz?

Figyelt kérdés

Melyiknek a tartása éri meg jobban ?

(tudom hogy a Holstein fríz ad kb 20-25 l tejet míg a Magyar tarka ad kb 10 - 15 l tejed de húsban jobban megéri)

Melyiket érdemesebb tartani ?



2014. márc. 19. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem háztáji körülmények közé a magyar tarka való. A Holstein friz már hozzászokott az ipari körülményekhez.
2014. márc. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doboszoli ***** válasza:
94%

Magyartarka párti voltam, és vagyok.

5-6 ezer literes MT nem ritka, akár extenzívebb tartást is jól tolerál. A bikaborja exportképes hízómarhát ad. Szervezetileg szilárdabb, nyugodtabb, ami az előhasú üszők befejésénél nem elhanyagolható körülmény.

A HF csak intenzív, iparszerű tartásnál hozza a genetikailag meglévő lehetőségeit.

Egy stabil, tisztavérű MT állomány szemet gyönyörködtető látvány.

2014. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat (végül is az apám is megmondta hogy a magyar tarka a jobb, csak érdekelt mások véleménye is )
2014. márc. 23. 14:22
 4/4 doboszoli ***** válasza:

Ha lesz MT állományod, tegyél fel róla fotót, kérlek.

Kis nosztalgia...

-volt állattenyésztő-

2014. márc. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!