Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Naposcsibéknek kötelező tápot...

Paylol kérdése:

Naposcsibéknek kötelező tápot adni?

Figyelt kérdés
van pár napos csibém és nem szeretném őket tápozni, hanem takarmány darán felnevelni. lehetséges? mennyit adjunk nekik?

2014. ápr. 6. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos hát sokan adnak nekik csibe korban hogy erősödjenek. Én is csak kukoricával illetve kukorica darával etetek. Nagyon porrá tört dara kell, össze lehet darálni árpával, zabbal forgóval nekik. Egy lapos tálcán kínáld nekik, hogy tudjanak csipegetni az etetőből még nem igazán szoktak enni, majd később. Szórj nekik amennyi fér, úgy is látod mennyit eszegetnek meg belőle, majd pótold. Sokan adnak túrót és főtt tojást is nekik, erősítő gyanánt. Persze a vizükbe jolovit nevű vitamin ajánlott, gyógyszertárban beszerezhető. lassan lehet majd nekik szedni egy kis gyenge gyepet, tyúkhúrt, lóherét hadd zöldezzenek.
2014. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A búza dara is jó?:)
2014. ápr. 6. 21:35
 3/5 A kérdező kommentje:

vetem nekik egy kis idnítótápot. igaz hogy én annyira nem akartak, de rábeszéltek , mert így egészségesebbek;erősebbek lesznek a picik.

itt egy kép róluk: [link]

2014. ápr. 7. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A tartalom nem elérhető! Első vagyok. Nem, nem búzadara, színtiszta kukoricadara a jó nekik. Én ezzel etetek. Tápból elég egy zsák nekik, ne adj sokat éppen éppen legyen benne csak. Ahogy nőnek majd később már lehet nagyobbra darálni, majd csak roppantani nekik. Végül elég szemesen is.
2014. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
[link] a táp kukorica darával van keverve.! nagyon szeretik (legalábbis eszik elég rendesen)
2014. ápr. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!