Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogjuk meg a kakast?

Hogyan fogjuk meg a kakast?

Figyelt kérdés

A kakasunk olyan szinten támad,hogy már sem az apu sem a férjem nem mernek a közelébe menni,úgy védi a kis háremét,hogy naponta fél órás műsor beterelni az ólba,hogy meg tudjunk normálisan etetni.

Soha nem volt bántva,szépen el volt a tyúkokkal,de mostanra olyan terrista dög lett,hogy mikor gyepálta az aput,kénytelenek voltunk róla leszedni.

Próbáltunk már mindent.Hólapát,vasvilla,gereblye,egy ideig mikor meglátta gond nélkül tovább állt,de most már nem fél,jön nekünk...mi meg menekülünk,a szomszédot múlkor a kinti budiba kergette be,kutyákat is folyamatosan cseszteti,komolyan ha valaki látna minket nyomunkban a kakassal hanyat fekve röhögne.

Ma eldőlt a nagy kérdés,húsleves lesz belőle.

De hogyan fogjuk meg?A szomszéd eddig vállata volna a likvidáló szerepét,de ő sem meri már.

Addig ok,hogy bezárni az ólba,na de ki megy be hozzá?

Adjatok valami tippet!


2014. ápr. 24. 17:19
 1/6 eriik8 válasza:
törölközőt vagy plédet kell rádobni, és nem bír kijönni alóla én legalábbis igy szoktam amikor visszavágom a szárnyát
2014. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doboszoli ***** válasza:

Hehe, szép mutatvány lesz!

Horgász merítőszák, vagy egy izmosabb légpuska működik.

2014. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ajándékozd el vhova ahol továbbtartják, idegen helyen nem lesz ilyen harcias :D
2014. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Este csak bemegy magától az ólba aludni, nem? Vagy felgallyaznak valami fára? Sötétben nem látnak ezek a tyúkfélék, nem is szeretnek mozogni, szóval akkor a legkönnyebb. De ha akármikor, nap közben is bemegy valami zárt helyre (garázs, fészer, akármi), akkor rázárni az ajtót, pár percet várni, sötétben már nem lesz olyan harcias.

Amúgy meg mi egyszerűen le szoktuk lőni a bunkó állatokat, férjem pl számszeríjjal lőtte le a hasonlóan harcias pulykabakot tavaly...

2014. ápr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelentem még él a kakas,nagyobb kihívás mint gondoltuk.

Oké,hogy este sötétben bemennek az ólban,de marhára nincsen kedvem éjjel kakast pucolni,meg stb...

Sajnos olyan fineszes már,hogy bárhogy próbálok neki kedveskedni,annál mérgesebb.

De a szerszámíj jó ötelenek tünik!

2014. jún. 3. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ajándékozd/add el vhova ahol ő lehet az udvar ura. Nem kell mindig öldökölni
2014. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!