Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Habzik a kecském szája, nem...

Habzik a kecském szája, nem eszik. Mi baja lehet vagy mitől?

Figyelt kérdés

van 1 darab fejős kecském, aminek van 2 gidája, egy bakkecském meg 2 db egy éves jerkém. maradt tavajról szénám, amit kinthagytam a kaszálón, tavaj egész évben és egész télen kint állt. kicsit sötétebb árnyalata lett a szénának, de nem volt büdös, nem láttam úgy hogy penészes lenne, gondoltam el etetem még a kecskékkel. ma jöttem haza munkából, és a két leánynak habzott a szája nem esznek.

Azt olvastam hogy amikor lepkevirágű fűfélét vagy gyomfélét esznek akkor léphet fel náluk ilyen mértékű felfúvódás, és viszonylag hamar elviszi őket.

esetleg tud nekem valaki valami okosságot mondani rá hogy mit csináljak velük? a széna lehet e az oka, vagy volt már valakinek ilyen és tudja mitól lehet még eféle bajuk.

a válaszokat előre is köszönöm



2014. ápr. 28. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fúvódásnál lehet látni, ahogy a bendő is kitelik a gázoktól. És nem mindegy, hogy milyen jellegű a fúvódás.

Szondázni szokták az állatokat, vagy súlyos esetben bendőmetszeni, de ezt csak állatorvos végezheti.

Azt javaslom, hívj ki mielőbb egy orvost, még mielőtt elpusztulnak az állataid.

2014. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

felhívtam az álatorvost, azt mondta hogy adjak neki széntablettát és várjak. nemsokmindenben segített.

mondtam neki hogy én is hallottam erről a szondázásról, azt mondta hogy ő azt nemajánlja

2014. ápr. 28. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs másik állatorvos a környéken, aki jobban ért a kecskékhez? Azért így látatlanul bátor dolog kijelenteni, hogy a széntabletta segíteni fog.
2014. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kiderült! Gomba betegség, méghozzá a szénával ehették meg.

valahol bepenészesedhetett a szénám ezek szerint.

Az a baj hogy nemigazán lehet kezelni...

Reméljük a legjobbakat hogy reggelre még meglesznek :/

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a segítséget

2014. ápr. 28. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Buta dolog volt kint hagyni az időjárásnak a szénát. Alap hogy fedett vízmentes helyen kell teleltetni. Reméljük meglesznek, de soha ne hagyd kint ezentúl a szénájukat.
2014. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felfúvódáskor elsősegély: 10 ml étolaj, majd pár perc múlva egy kávéskanál szódabikarbóna pici vízben feloldva. Az olaj a habzást állítja le, a szódabika meg segít felböfögni a gázokat.


A leírásod szerinti "szénát" (helyett befülledt, ezerszer megázott, megrohadt füvet) pedig eszembe nem jutott volna megetetni semmilyen állattal.

2014. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A széna ugyan kint lett hagyva, úgy is volt hogy nemlesz velük megetetve, de amikor felmentem hogy eltüzelem, belenyúltam a közepébe, nem éreztem hogy fülledt lenne, nem láttam begombásodva sem, tehát a széna sterilnek tűnt.

Egy biztos, többet ilyen nemcsinálok. :)

Egyépként az állatok azóta meggyógyultak, egy darabig még kólikásak voltak, de az is elmúlt náluk, viszont sajnos az a jószág amelyik betegebb volt az elvetélt.

Köszönöm mégegyszer is a hozzászólásokat

2014. máj. 8. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!