Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hol kellenen hirdetni a bak...

Hol kellenen hirdetni a bak kecske gidákat?

Figyelt kérdés

Ha nem viszik el, anyámék leakarják őket vágni, de én nagyon nem szeretném.:( Milyen oldalon vagy hol kéne hirdetni, hogy többen lássák?


Amúgy tudom, hogy ennyi erővel az is levághatja, aki megveszi, de talán nem... Nem vagyok már gyerek és tudom, hogy a kecskék végtére is haszonállatok, de hozzájuk nem úgy álltam, mint pl. a nyulakhoz, akiket tuti, hogy előbb utóbb megeszünk, így direkt nem is szerettem meg őket.



2014. máj. 12. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
OLX, Jófogás, Facebookos csoportok. Benne vagyok többe ha kell megadom őket privátban. A bak gidákat sajnos tenyészbakságukon túl levágásra vannak. Én is imádom a kecskéket, van is, de egy jó kis gidapörkölt is finom, nagyon jó étel. Ha nem kelnek el, akkor meg legalább úgy vágják le hogy te ne lásd, plusz már a feldolgozott formában lásd őket, mert elég vacak hallani a vinnyogásukat
2014. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mi a Facebookos csoport neve? Elküldenéd? A másik kettőn már fenn vannak. Amúgy nagyon köszönöm a válaszod!:)


Azzal van bajom, hogy még fiatalon (amikor még aranyosak) vágnánk le őket. A felnőtt, ivarérett bakkecske nem annyira szerethető a tapasztalataim alapján. Különben én a nyúl és a baromfi levágása utáni részben (feldarabolás, megnyúzás) szoktam segíteni, de a kecskéket túlságosan szeretem, úgyhogy, ha mégis csak levágjuk őket, én addig nem leszek itthon, az biztos...

2014. máj. 12. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha annyira szereted a kecskéket, nem azt kellene tartanod. Szüleidnek van igaza, mert a felesleges, el nem adható kecskét fiatalon kell levágni (mert akkor még zsengébb a húsa). Egészen pontosan mikor leválasztod őket az anyáról. Szokj hozzá, mert annyira nagy kereslet nincsen irántuk. Általában akinek van kecskéje, az csak cserélni akar, ha van esze hozzá.


Megjegyezném, hogy nyulaknál kellett volna maradnod, mert azok nem nőttek annyira a szívedhez.

2014. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem én tartom az állatokat, hanem a szüleim, én csak 17 éves vagyok. Olyan munkamegosztás van nálunk, hogy a kecskékkel többnyire én foglalkozok. Amikor születtek én voltam ott, én segítettem az anyjuknak, és megszerettem őket. Értem, hogy olyan haszonállatot, ami nem hoz hasznot, nem szoktak tovább tartani. Éppen ezért, én és a szüleim is első sorban azt szeretnénk, hogy megvegyék őket. Anyukámék nem is értenek még annyira a kecskékhez, nem is tudják mikortól ivarérett a bak, mikor kellene levágni stb. Ezért sem akarnám, hogy meg legyenek tartva, mert így csak kavarodás lenne.
2014. máj. 18. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó vagyok.


Már ne haragudj, de te gondoskodsz róluk, tehát te tartod őket. Értem én, hogy pénzt szeretnél csinálni az állattartásból, viszont olyan állatot tartasz, ami nincsen a népszerűsége csúcsán, mikor a hozzátartozó élelmiszerről van szó, élőállatként eladni még nehezebb. Igaz mostanában divatnak számít a fiatalabb gazdák körében.

2014. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kecsketartók is ritkán vesznek bakokat. Van nekik egy-kettő, az sok anyához elég. Viszont a bak gidától mindenki szabadulni akar, nehogy belterjes legyen a tenyészet (visszafedezze az anyját, vagy a testvéreit).

De lehet szerencséd, ha valakinek kiöregszik a bakja, akkor idegen bakot vesz.

Ugyanez a helyzet egyébként a pl. szarvasmarháknál is, a legtöbb bikaborjú a vágóhídon végzi.

2014. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!