Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy lehettek ilyen agresszíve...

Hogy lehettek ilyen agresszívek a szamarak?

Figyelt kérdés

Két kiszabadult szamár megtámadott és szabályosan kivégzett egy motorost. Eddig azt hittem, hogy a szamár békés növényevő, és esetleg csak akkor támad vissza, ha őt támadják vagy sarokba szorítják. De itt ők voltak azok, akik először támadtak és mint két dühös kutya addig tépték, rúgták az áldozatukat, míg meg nem halt. Hogy lehet ez?


Mondjuk én is találkoztam már a természetben elszabadult lóval, aki nagy távolságból egyenesen nekemrohant, de végül az utolsó pillanatban 1-2 méterrel elkerült. Az se volt egy túl kellemes érzés.



2014. máj. 21. 13:02
 1/5 A kérdező kommentje:

A link lemaradt.


[link]

2014. máj. 21. 13:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Növényevőtől ilyen támadás akkor feltételezhető, ha úgy érzi megtámadták és nem tud elmenekülni, illetve dominancia miatt. Szóval vagy veszélyt vagy vetélytársat láttak benne.

Bennük is elpattanhat a húr.

2014. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát érdekes.
2014. máj. 21. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Alpesi országokban, szabadon (is) tartott tehenek is döfték vagy nyomták már falhoz halálra jól ismert gazdájukat. Nem egy ilyen esetről hallottam. Volt, amikor kirándulókra támadt rá a tehén... Az állatok nem tudnak uralkodni az ösztöneiken, ilyenkor pl. tavasszal a domesztikált állatok, de a kutyák, macskák is sokkal vadabbak, engedetlenebbek. A ló nagyon érzékeny állat: ha megváltozik a környezete (pl. építkezés), ha egy bokorban farkast "lát" kilovagláskor, hangra is megijed. A ló is rúg és harap is. Egyes pónifajok kifejezetten harapósak, elég hozzá az, hogy mondjuk rossz napjuk van és akkor harapnak. Egyébként a hierarchia eldöntésekor is keményen megrúgják egymást a lovak. Még a gazdája sem tudja fegyelmezni. A szamarak lehet, hogy a motor hangjától lettek agresszívak és ezért támadtak. De medvénél és vaddisznónál is azt szokták mondani, hogy ne ijesszük meg őket (pl hirtelen felbukkanunk a közelükben), mert akkor támadnak.
2014. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha netán érdekel valakit, ez lett egyelőre a történet vége. A tulajdonos szinte semmivel megúszta.


[link]

2016. júl. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!