Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek miért nem tartanak...

Szerintetek miért nem tartanak, vagy vásárllnak többen nyulat?

Figyelt kérdés
Nekünk van egy anya, évi 30 nyulat biztosan levágunk, nagy részét megesszük, a többit rokonoknak odaadjuk. Szeretjük is, egészséges is, nem macerás, viszonylag olcsó. Rengeteg érv szól mellette, az emberek mégsem tartanak, illetve vesznek nyulat. Ez minek köszönhető? Sajnálják az ártatlan kis nyuszikákat vagy mi?
2014. máj. 29. 07:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
64%
Hát én Budapest belvárosában inkább nem kísérleteznék vele. :)
2014. máj. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelmű, de pl én a faluban ahol élek 1-2 emberről tudok csak, viszont tyúkot rengetegen, sertést is jópáran...
2014. máj. 29. 07:16
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert amikor az átkosnak nevezett időszakban elindult a mezőgazdaság felturbózása, és tervezése, ez a faj kiesett a pixisből a sertés, mint alapélelmiszer felfogás miatt. Persze később csináltak erre a fajtára is vágóhidakat, de közel sem akkora mértékben mint baromfira, vagy sertésre. Akik most öregek, azok hozzászokhattak, hogy csak sertés meg csirke van, akik meg fiatalok, azoknak meg fogalmuk sincs, hogy milyen, vagy hogyan lehet feldogozni.
2014. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kései Sirató ***** válasza:
59%

Én csak szárnyast eszek, az egészségesebb.

(Viszont a sertésnél biztosab jobb lehet a nyúl.)

2014. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Nalunk tuti senkinek nem lenne szive levagni oket, olyan jopofa allat :) van is egy nyuszikam, de o olyan, mintha a lanyom lenne :D
2014. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk több oka van. Egyrészt a kutya kiidegelné szerencsétleneket (kotorék eb, minden, ami él és mozog, levadássza). Másrészt nem lenne szívem szegény szőrmókokat levágni (nem vagyok vega, eszek húst, és igen, tudom, hogyan készülnek a boltban megvásárolható húsok). Harmadrészt, pedig nekem nem ízlik a nyúl.

(Budapest külkerületében lakom.)

2014. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
60%
azért,mert nem a megszokott húsféle. a megszokott a csirke,sertés. ezen kívül minden idegen az embereknek. a városinak drága,mert boltban nem olcsó a nyúl hús, a legtöbb falusi meg már városi módjára viselkedik,semmit nem tart. egyébként a nyulat oltani kell, ha fial,a kicsik elég érzékenyek,sok zöldet igényelnek,ami télen macerás stb. egy tyúknak csak hajintasz egy marek kukoricát oszt cső. és még tojik is. szinte igénytelen (igaz nálunk kicsinek pusztulnak sajnos). ennek ellenére mi tartunk nyulat,épp vasárnap született 4 :)
2014. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Ezen már én is gondolkoztam.

Szerintem a legtöbben sajnálják (Mert talán a kismalac meg a boci meg a pipi nem cuki? Dehogynem...), sokan hallomás alapján úgy döntenek, biztosan nem is finom (sokan úgy tudják, édes a húsa, és ez elég is nekik ahhoz hogy meg se akarják kóstolni). Meg olyan luxuscikk-szerű felhangja is van, meg ha néha lehet kapni előre csomagolt nyúlcombot, az valóban igen borsos áron van, így maradnak a kommersznél.


Mi is tartunk otthon, egy bak van 4-5 anyával, a szaporulat bőven elég a családnak és még barterezni is jut belőle. Szapora, kis helyet foglal, nem büdös, halk, könnyű bánni vele, pár perc alatt konyhakésszé varázsolható és minden készíthető belőle ami mondjuk a csirkéből. Nem is emlékszem, mikor ettem utoljára csirke/pulykahúst. Helyette kecskegida, bárány, malac és nyúl, néha liba, kacsa.

2014. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Talán az is ok lehet,hogy megszűnt a felvásárlás.Régen amiatt tartottak sokan.Én a magam részéről nem eszem rágcsálót elvből.
2014. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
a kecskét h. készítitek el? egy időben nagyon szerettem volna,de sok rosszat hallottam a feldolgozásáról,meg h rossz a húsa. sok a macera vele? le tudnád írni pontosan mi a menete? csak gidát esztek vagy felnőtt kecskét is?
2014. máj. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!