Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkólat szeretnék készíteni...

Keresem kérdése:

Tyúkólat szeretnék készíteni olcsón. Szerintetek jó megoldás a nádkerítés?

Figyelt kérdés

Egy volt présház néhány négyzetméteres laposteteje kátránypapíros. Amikor süti a nap, akkor 50 fok van bent. A tetejére raklapot tennék, hogy járni tudjon a levegő alatta és arra nádkerítést több rétegben.

Tudtok ennél jobb, olcsóbb, de tartós megoldást? Ha ez a legjobb megoldás, akkor mekkora dőlése legyen a nádnak?



2014. jún. 8. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a nád alá tennék valami dróthálót (csirkehálót) különben mindenféle egyéb állat is be tud menni tyúkot enni
2014. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem egészen jó. Kezdve ott hogy a hőmérséklet iszonyatos lehet bent meleg nyári napokon. A baromfi ott hőgutát kap, nem jó lesz ez. A tetejére a raklap még elmegy a alá valóban kell drót mert ragadozó állatok könnyűszerrel be fognak jutni oda. A dőlésszöge legyen normális ahhoz hogy a víz lefolyjon róla ha csapadékos az idő.
2014. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fogalmaztam egész pontosan. A butumenes tetőt meghagynám, Arra tenném a raklapot, majd a nádtetőt. Így tud alatta járni a levegő és nem a tetőt süti közvetlenül a nap. Milyen minimális dőlésszöget javasolnátok?
2014. jún. 9. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:
elől például 180cm az oszlop magassága hátul az oszlop meg 165-170cm.nekem olyan tyúkólam van hogy letettem 4 oszlopot körbekerítettem náddal belülre meg sűrű szövésű zöld hálót raktam be és így meg van oldva a ragadozós gondom meg a tetejére palát tettem mert nyáron elviselhető hőmérsékletű
2014. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!