Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A nyuszik mikortól esznek...

A nyuszik mikortól esznek szilárdat?

Figyelt kérdés
Találtunk az udvarunkban egy kicsi vadnyulat,de női tenyérnyi nagyságú. Nem tudom mennyi idős lehet. Adtam neki nyúltáptól kezdve mindent a sárgarépáig,de nem eszik. Mit csináljak vele hogy ne haljon éhen vagy fog enni? Van egy házinyulam,beraktam hozzá,hát ha elnézi tőle hogy eszik vagy akármi.. Nem bántsa még ő sem nagy. Ötletek?

2014. jún. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Vessél rá keresztet! Ha nem fogadja el egy anyanyúl, akkor ennyi volt. Elég pici nyuszinak még az anyja mellett a helye, de ha ő is elhagyjta, akkor valami gond lehet vele.
2014. jún. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira sajnálom :( Most nézzem végig ahogy éhen hal? :'( Már próbáltam cukros,langyos tejet is adni neki ilyen gyerekeknek való gyószerbeadóval,de nem fogadja el azt sem :(
2014. jún. 13. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy állatorvost/állatkórházat felhívni, vagy mondjuk a fővárosi Állatkertet? Hátha tudnak információt adni, vagy esetleg segíteni. Lehet, hogy ő még csak anyatejet eszik :(
2014. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki tehéntejet! Pláne cukrozva! Jesszus! :( Van házinyulad és ennyit nem tudsz???


Sajnos a kis vadnyulakat nemigen szokott sikerülni felnevelni. Megpróbálhatod, hogy veszel cicatápszert az állatpatikában, azt az utasítás szerint hígítod és fecskendővel megpróbálod etetni vele.

2014. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak..a házinyulat húsvétra kapta a kislányom és nem 2-3 hetesen.. -.- Valószínű őt nem tejjel etetem,de neked lehet azt kihagyták kiskorodba azért lettél ekkora bunk* gyöké*!!!
2014. jún. 13. 22:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvileg 2 hetes koruktól már elkezdenek enni szilárdat,ez a nyuszi meg már kb 3 hetes lehet mert fut,szalad,ugrál. Egyenlőre enni nem láttam,de jól van. Hát reménykedem hogy azért eszeget csak nem akkor mikor ott ólálkodok..
2014. jún. 13. 22:14
 7/7 A kérdező kommentje:

Mellesleg találtam egy oldalon infót hogy kell csinálni itthon tápszert a nyuszinak.. és jéé mit írnak:

Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt, egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 ºC-ra. Szóval megfelel a tehéntej is mert hasonló mint a nyúlé csak utóbbinak koncentráltabb a teje. De ha többször adom neki naponta nem csak egyszer,mert a nyulak egyszer szoptatnak egy nap akkor jó. Csak az a baj hogy nem fogadja el. :(

Mára már teljesen kitanulmányoztam! :)


Ennyit a sok okos emberről akik csak azért írnak ide az oldalra hogy oltogassanak embereket!


A normális válaszadóknak köszönöm szépen! :)

2014. jún. 13. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!