Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Levágjuk, vagy ne vágjuk le a...

Levágjuk, vagy ne vágjuk le a libát?

Figyelt kérdés

3 hónapos, 4 kg körül lehet. 3 hetente leesik a lábáról 2-3 napra, aztán pedig összeszedi magát, és jól van. Megint rossz a lába. Viszont nagyon megkedveltem, neve is van, nem akarom levágatni szivem szerint. De tudom hogy nem jó ez így neki ilyenkor.

Ma pedig a másik, tök egészséges liba elpusztult. Nem tudjuk mitől, de 1 óra alatt mukk, és elment.


2014. jún. 12. 22:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
29%
Vágjuk.
2014. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Tápláléknak szánt állatot nem szabad a szívünkbe zárni. Nekünk tyúkjaink,csirkéink vannak. Soknak van neve,de ragaszkodni csak egyhez ragaszkodunk. A többi meg kezdetben aranyos pipi, aztán meg comb, szárny, stb hús.


En megenném azt a libát.

2014. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne vágd le!! Hagyd had éljen tovább,én biztos nem tudnám megtenni!!
2014. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Enni kell. ;)
2014. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekunk is van kacsa, tyuk, furj, nyul, de ez a liba, mar regebbtol van ugy hogy leesik a labarol neha-neha, es olyankor mindig en babusgattam. És annyira aranyos, hogy én biztos nem vágnám le, meg se enném, csak úgy lenne levágva, ha más csinalja. Egyebkent jon utanam, kovet, hallgat a kis Csipu. Nem tudom mitévő legyek. Már vagy 3-4x megsirattam. Csak félek, nehogy rá is úgy találjak kitekeredve, mint a másikra ma, és a kezeim közt haljon meg.

A többi állatban a tojást és a husit látom, de a libám, hát őt eléggé a szívembe zártam.

2014. jún. 12. 22:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Nemértem hogyha így beszélsz róla,akkor miért gondolkozol azon h le kéne vágni??!!Csak azért hogy később ne a kezeid között haljon meg,hanem inkább vágja át valaki a torkát?? Hát én ezt nem értem...
2014. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem beteg az állat, nézesd meg orvossal. Ha pedig ekkora lelki gondot okoz egy állat levágása, akkor ne tarts semmilyen haszonállatot.
2014. jún. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is megnézetném állatorvossal. Bár valószínűnek tartom, hogy a gyors súlygyarapodás az oka, a lábai gyengeségének. A csontok nem tudják követni az izomnövekedést. Legalábbis ez gyakori probléma nagyüzemi szárnyasok tartásánál is. Ha már ennyire szívedbe zártad, akkor adj neki esélyt, nézze meg orvos, és hadd éljen boldogan. Olyan ritkán adatik meg nekik, hogy hosszú ideig élhetnek.
2014. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jelentem, hogy a Csipuka libuska él és virul - újra talpon van, és bár picit sántítva, de jár.

A 3 hónap alatt 3 orvos látta, és kokcidiózisnak, csüdízület gyulladásnak és valami gyomorelégtelenség általi betegségnek diagnosztizálták. Hát én nem tudom, melyiknek higgyek. Ilyen orvosok vannak felénk.

Elegem lett egy darabig az orvosokból, már csak akkor megyek dokihoz állattal, ha oltás kell, vagy súlyos az eset.

A mostani antibiotikumját angol oldalakról nyomozgattam le, hogy mi lehet a baja a tünetek szerint, és úgy mentem a dokihoz, hogy nekem az az orvosság kell, és nem más, ideadta, hat azóta egykettőre feláll, ha ilyen történik.

2014. jún. 13. 19:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Még mindig él :) Semmi baja. Mehetnék állatorvosnak :) Picit sántít, de ő a főnök az udvarban. :)
2014. júl. 16. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!