Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sos! Kotlo odanyomja a tojasbo...

Bogarszemu kérdése:

Sos! Kotlo odanyomja a tojasbol kikelni keszulo csibeket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mar 3 tojasbol felig kikelt doglott csirket talaltam alatta.. Azokat kivettem alola, mit tehetek hogy a tobbi eletben maradjon?
2014. jún. 26. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy odanyomja ?Mihez ?Mivel ? A kotlós alatt gond nélkül ki kelnek a tojásból a csibék. Amelyik belepusztul azt nem a tyúk öli meg.
2014. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam agyon nyomja oket... Ha mar laposak lesznek azok a nyomorult doglott csirkek. Na de nem baj akkor siman megvarom amig mind megdoglik, merthogy kotlo ul rajtuk... Komolyan elvezem mar, hogy nem a problemara probalnak az emberek valaszt irni, hanem a fogalmazasba, szohasznalatba kotnek bele. Tisztelet a kivetelnek.
2014. jún. 26. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:

de a többi hogy születik akkor ha agyonnyomná?


ne gyere azzal h keltetőgép, mert régen nem volt....

2014. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pfff... Kösz.
2014. jún. 26. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

:D kicsit túlérzékeny vagy. Első vagyok.Nem belekötöttem a szóhasználatba,csak kicsit abszurd lenne,ha a tyúk alatt nem kelnének ki gond nélkül a csibék. Felneveltem már néhányat ,és mindig vannak olyanok ,amik belefulladnak a tojásba,természetes szelekciónak hívják . Én egyetlenegyszer sem kaptam még el a pillanatot mikor épp keltek ki,igaz nem állok 0/24ben felettük,de megoldják valahogy.

Szerintem azok a kiscsirkék gyengék/betegek voltak . Vagy rakd keltetőgépbe.

2014. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy túl sok a tojás alatta,nem lesz meleg elégé,és ha nem elég meleg,akkor pedig nehéz feltörni neki,és belefullad. Ez van sajnos :/

A koltó meg nem nyomja agyon max egyet-egyet véletlenül,de hogy hármat,az lehetetlennel egyenlő!

2014. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi történt azóta? Mostanra mér ki kellett kelni mindnek, megmaradtak?


Amúgy van ilyen, sajna. Nekem ugyan nem tyúk, hanem némakacsa csinálta ezt: a már kikelőfélben levő kiskacsákat tojásostul kidobálta a fészekből, illetve agyontaposta őket. Előtte is folyamatosan fogytak alóla a tojások, és a 35 napos kotlási idő 33. napjáig azt hittem, valami sün vagy nyest vagy mi a csuda vámolja a fészekaljat. De kiderült a turpisság: maga a kotló kacsa "nem működik" rendesen.


Szóval előfordul sajnos, selejtezni kell.

2014. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!