Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen kártevő bogár lehet a...

Milyen kártevő bogár lehet a tyúkólban?

Figyelt kérdés
2-3 mm-es fekete, 1-2 mm-es barna. Ha szétnyomom őket, piros lé folyik belőlük, valószínű vér. Ebből adódóan biztosan a tyúkok vérét szívják. A tyúkok bőrén viszont nem találtam. Főképp száraz, eldugott helyen vannak egy csomóban rengeteg. Farepedésekben is sokat találtam. Esetleg tyúkpoloska lehet? Aki tud segíteni, kérem írja meg, mivel lehet kiírtani, terjeszt-e valamilyen betegséget? köszönöm

#tyúkpoloska
2014. jún. 29. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A tyúkok leggyakoribb élősködője a madártetűatka, de nem vagyok benne biztos, hogy ez az, mert a 3 cm kicsit nagynak tűnik ahhoz nekem. A külső élősködők elleni védelemről szól ez a cikk (talán segít valamelyest): [link]
2014. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem centi, hanem milliméter.
2014. jún. 29. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam, mm-t akartam. Csak elbénáztam. :D
2014. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a tyúkokon nincsenek rajta nap közben, a kis szemetek éjjel másznak rájuk, amikor megülnek... készíts nekik ideiglenes helyet, a másikat meg pucold ki, ha fából voltak az ülőkék az a tuti, ha el is égeted mindet, aztán pedig kezeld le rovarirtóval (állatorvossal beszélj, bár valószínűleg neostamosan viszi azt is).
2014. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a poloskáról, hogy fél-1 centi hosszú. De ezek a bogarak annál jóval kisebbek.
2014. jún. 29. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!