Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 1 tyuknak egy nap mibol...

1 tyuknak egy nap mibol mennyit kell adni? Tojótyukra gondolok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
1 tojótyúk 1 évben kb. 300 db tojást tojik. Egy háztáji kb 250-et.
2014. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit eszik, tápot, vagy gabonát? A mieink kukoricát vagy búzát esznek, naponta kétszer kapnak enni, reggel és délután. Mennyit? Amennyit rövid időn belül megeszik
2014. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Takarmányozásban pedig a legegyszerűbb a tojótáp ha már elmúlt 18 hetes. Ki kell próbálni mennyit eszik. Mennyiségben passz, de ki lehet találni ha nincs sok állat. A táp mellé más nem kell. Csak víz, az főleg meleg időben fontos hogy friss legyen. Tehát napi 2X érdemes nekik adni.
2014. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy kiengeded e őket a szabadba vagy zártan tartod és csak azt tudják enni amit te adsz.

Zárt tartásról nincs sok ismeretem, így arról nem írok.


Nekem meglehetősen nagy területen vannak szabadon, éjszakára természetesen zárom kis helyre a bandát.

Reggel szoktam adni nekik fél-egy liter kukoricát, vannak 18-an. Este se szokott üres lenni a begyük, így én csak reggel etetek.

Hébe-hóba kapnak tojáshéjat, apróra törve, hogy ne ismerjék fel, mert akkor esetleg nekiesnek a saját tojásaiknak.

Zöldet, rovart, gilisztát, meg egyéb gyommagokat, gyümölcsöket "szednek" maguknak, kapirgálnak.

2014. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!