Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A mai rohanó világba vág még...

A mai rohanó világba vág még valaki otthon csirkét? Vagy a boltba veszi meg?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mi kertesházban lakunk városban amikor kisebb voltam anyuék vettek élő csirkét levágni de mivel folyamatosan cirkuszoltam hisztiztem hogy gyilkosok és eldugdostam a csirkéket hogy ne bántsák felhagytak vele :D

De vannak ismerőseim akik szoktak (nem a 20-on éves korosztály) de persze falun meg szerintem elég gyakori

2014. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah.

A mai modern rohano vilagban nem csak a panelban van internet.

Olyen helyen is van, ahol allatok vannak a kertben, peldaul csirke, a tojasert, es a husert.

Mint peldaul itt.

2014. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi Pesten panelba nehezen, de pl nagyszüleim lent élnek Jászságban és ott még mindig sok helyen szokás, pl mamám is tart csirkéket, és van, hogy levágják őket.
2014. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak a tojás miatt tartok, nem vágom le őket. De a boltba sem nagyon veszek húst.
2014. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Amit én nevelek, azt meg sem közelíti a bolti.
2014. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Minden héten vágunk 2 db tyúkot, vagy 3-4 db csirkét.

Veszünk néha boltban is, de annak nem olyan az íze, és már elegünk van a csonthártyagyulladások + ízületi gyulladások ízéből

2014. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már 8 évesen kaptam 5 tyúkot anyámtól,amiket külön helyen tartottam és gondoztam, én mentem el tápot venni nekik, szedtem a tojást, ganajoztam őket...stb :D

Csirke nyakát kb. 6 éve vágtam el először...mondhatni "Anyám beavatott",bár csak arról volt szó,hogy hazamegyek neki segíteni csirkét pucolni. A pucolás végén közölte,hogy mivel átmentem a beavatáson enyém a tik. :D

Nem szívesen csinálnám meg még egyszer,mert a vágást 30 perc tétova álldogálás és filozofálás előzte meg, anyám meg sürgetett,hogy már a víz is felforrt kétszer.

De a tyúktartás most fontolóra vettem ismét,mert vidékre költözünk kertes házba. Olyan nem lehet,hogy ne legyen baromfi :D Elsősorban tojás ügyileg. A páromra hagyom a vágást,ha arra kerülne a sor. Ő a nyuszit is kikapja a bundájából.


25N

2014. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aries 2 válasza:
Nagyon édes! :) Nekem is volt egy esetem egy tyúkocskával, akit végül nem vágtak le. Nekünk egyébként nincsenek. Én meg főleg nem tartanék amúgy sem, mert vega is vagyok.
2014. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csirkét ritkán vágunk (csak akkor, ha a kotlós alatt kakasok is kelnek), mert nem annyira szeretjük. Gyakrabban nyulat, kecskét, bárányt, malacot, kacsát, libát.

Nem is emlékszem, mikor ettem utoljára bolti húst. :)

2014. júl. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Persze,ezt a hipermarketek nem tudják kiszorítani. Igazán jó levese a háznál tartott baromfiaknak van. Persze ha pl. rántott csirkeszárnyat akarok akkor nyilván a boltban veszem kilóra.
2014. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!