Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem akarnak kotlani a...

Miért nem akarnak kotlani a tyúkok? Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert 40 fok van. Csinálj árnyékot nekik.
2014. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak most nemakarnak, sosem akartak. És van árnyékuk.
2014. júl. 8. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:
És kakas is van? Mert anélkül nem megy a dolog.
2014. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg benne az ösztön, akkor bármit csinálhatsz, akkor sem ül meg. Milyen fajta egyébként? Hibrideknél például nagyon kicsi az esély arra, hogy megüljön (gyakorlatilag nulla), de a különböző tyúk fajták között is van számos, aminél a fajtaismertetőkben is benne van, hogy nem várható tőlük kotlós (pl. amrock). Az arra hajlamos egyedek esetében (pl. cochin, orpington) beválthat az, ha pár tojást, vagy valamilyen mű tojást bent hagysz a fészekben.
2014. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kakasom az van mellettük. Nemtudom milyen fajták mert nemértek hozzájuk. Csak vettem a szokásos farmon :)
2014. júl. 9. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor hibridek, vagy nem kotló állományból származnak. Ez a hajlam ugyanis jól öröklődik anyáról lányára, vagyis szelekcióval visszaszorítható a kotló tyúkok száma még az egyébként jól kotló fajtáknál is.
2014. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
volt egy időszak amikor mind megakart ülni, de azóta se semmi. most vettem kistyúkokat, reméllem ők már kotlósok :D
2014. júl. 9. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak trükkök a kotlás előidézésére, a legalapvetőbbek:

legyen egy olyan hely, amit a tyúk biztonságosnak ítél, kellően árnyékos, sötétebb, rejtett helyeket szeretik. Nekem a betonkeverőbe ült el a minap az egyik.

észre kell venni mikor áll neki, mert némelyik rövidebb időt kotlik csak, ha nem kerül alá tojás (vagy ha kerül néha akkor is). Én olyan 5 napot szoktam várni ha kotlik (tyotyorog, sietősen kapkodva megy enni, és egész nap ücsörög a kiválasztott helyén, ha közelítesz hozzá felborzolja a tollait, és fenyegető (jellegű) hangot ad ki) utána egybe berakom alá a kívánt mennyiségű tojást

legyen szalma ahova beülhet. Előszeretettel "fészkelnek" bele.

A műtojás segíthet, még olykor a hibrideket is rá tudja venni a kotlásra, de nem törvényszerű. Nézd ki azt a helyet, ahova tojni szoktak, és pakolj bele tojást úgy, hogy 10-11 legyen benne. Ha szerencséd van, akkor rövid idő alatt előjön egyik tyúkodban az ösztön.

Első tyúkjaim letojt hibridek voltak 15-en. Egyszerre állt neki 3 kotlani 1 fészken.

Nagyobb gond, hogy ha valahol kint kotlik el, akkor nehéz rávenni, hogy bent maradjon a tojásokkal egy róka- és egyéb kártevőmentes helyen.

Ja igen, ha több tojásrakó helyed van, akkor mindbe rakhatsz több tojást.

Viszont a keltetett (valahány nap óta ült rajta tyúk) tojás már nem ehető, tehát arra érdemes figyelni, hogy a többiek ne tojjanak mellé.

2014. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2014. júl. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!