Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitől nőnek még jól a csirkék?

Mateo18 kérdése:

Mitől nőnek még jól a csirkék?

Figyelt kérdés
van 70db 2hónapos csirkém kukoricadarával etetem őket (jobbra nem telik) meg ételmaradékot ,füvet kapnak de ugy néznek ki mint a 3-4 hetes csirkék van valami ami nem kerülne sokba és nőnek is tőle? 1 hónapba 50kg kukoricát esznek

2014. júl. 18. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A mieink sem voltak valami hatalmasak mikor idekerültek, de aztán kaptak indítótápot, majd nevelőt (a 20 csirkének 1 nagy szatyorral volt és mindennap kaptak 1 bögrével a darájukhoz), tehát nem vittük túlzásba a tápot, aztán már csak a darát kapják egész búzával, minden nap sok zöldet, maradékot (krumpli héj...) és nőnek mint a gomba. Képesek pár óra alatt elpusztítani 3-4 nagy kupac zöldet, amit a kertből kigyomlálunk.
2014. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
full fat szója
2014. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az elején megettek 20kg indítót de nem láttam a változást meg ugyanugy megettek mellette 40kg darát is, de már nem bírom így etetni őket indítóval, csak a 68 ft-os darával , indító 180ft , nagyon sok zöldet kapnak és sokfélét meg sok cukkínit és tököt tul sok van a kertben így nekik is jut , bodzát és csanalat szoktam adni nekik ,abból van sok az udvaron. nagyon levannak maradva.
2014. júl. 20. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
minek tartasz ennyi csirkét? vágatni? tojatni? mindkettőhöz meg kell erősödni a csirkének, ha nincs pénzed megfelelő tápra minek vágtál be? sejthetted volna, hogy kukoricadarán nem élnek meg, a zöldből sem mindent tudnak megemészteni, néha többet árt mint használ, ne adj nekik minden szart
2014. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nos, a Minden gyerek lakjon jól alapítvány adott 80 barna napos csibét , hozzá 80kg búza és kukoricadarát ,ezért a sok csirke,vágni és tojatni a célom nem terveztem tartani ennyit de ha már itt van.
2014. júl. 22. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:

ja értem, akkor bocs

esetleg keverj étolajat a darához, az is energia 10 kghoz kb 1 deci

2014. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké köszi :) meg almaecetet is javasoltak azt is vettem már, és szóját azt hol lehet venni?
2014. júl. 22. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
bármelyik takarmányboltban
2014. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Búza is kell a magas fehérjetartalom miatt. Ha kevés szóját keversz hozzá az nagyon megindítja őket. Az egyoldalú táplálástól nőnek lassan. A búza általában ugyan annyi mint a kukorica. A szója 250 Ft körül van, de nem kell sok 1-2 kiló.
2014. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!