Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora karám kell 15 japán...

Mekkora karám kell 15 japán tyúknak és mekkora ól ahová csak bemennek aludni estére?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ólnak olyan kell, ami elég tágas, hogy ülőrudak elférjenek, és bentre vályú, tojó fészek nekik. Ugye mellette még kicsit mozogni is tudjanak. Nekem 4x3-as tyúkólam van, ez ideális lenne nekik is, mert elég jó a téli napokra is, amikor jobban beszorulnak az ólba a hideg miatt. A kifutó soha nem elég nagy. Amekkorát csak tudsz nekik rekeszteni, az jó. Szeretik ha olyan a karám, hogy napos, de valamelyik sarkában jó kis árnyék egy kis zöld fa legyen. A japán viszont elég jó repülő, azaz gyakran meglóg a karámból. Nekem rendre kirepkedtek és a veteményesem környékén legeltek. Emiatt jó ha van egy kis legelő területük is, amit szakaszosan zársz el előlük, hogy ahol nem mehetnek ott addig regenerálódik a gyep. Én a gondot úgy oldottam meg, hogy vékony de sűrű vadhálóval mint egy függöny olyan, azzal fedtem be nekik fentről a karámot. Így galamb, veréb se ment be hozzájuk eszegetni, plusz ők sem mentek ki. Mondhatnám azt is hogy vágj le az evezőtollaik végéből, de a japánok olyannyira színesek, szépek, hogy sokuknak a szárnya a legszebb, így vétek lenne kurtítani abból. Ajánlom hogy az ól legyen lebetonozva a takarítás könnyítése és a hívatlan ragadozók védelme miatt, plusz az ól előtt egy kis placcot érdemes elő tetővel fedni, mert eső esetén is kint tudnak lenni, erre elég egy kevés rész is. A karám negyede ugyancsak betonozott legyen, mert sáros időben könnyebb bemenni etetni őket, ha nem a sárban lépkedünk, hanem egy jó betonozott részen juthatunk be az ólba. De erre is éppen egy kicsi rész is elég.
2014. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A japánokkal nekem az a bajom, hogy túl független természetű, élénk madarak. Nagyon nagy a területigényük és elsősorban a szabadban töltik az idejüket, még éjszaka és télen is. Szóval akkora kifutó kell, mekkorát csak tudsz nekik csinálni. A 2-3 m2/madár alapterület a minimum legyen.
2014. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ó, nekünk régen volt több japán kakasunk, és szabadon jártak-keltek az udvaron. Tiszta szépek voltak. :D Bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak felidézted bennem ezt az emléket.. :D :D
2014. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A japán kakas a világ legaljasabb állata. Miért kell ilyen nagyhangú ordítozó dögöt tartani? Hogy minden szomszéd szívjon miatta?
2021. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!