Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Légysallang szarvasmarhára?

Légysallang szarvasmarhára?

Figyelt kérdés
Eléggé sok itt a légy, és rossz nézni, hogy szenved tőle a tehenem, és az üszőm. Idegesek a legyektől, mert folyton a szemük és annak környékére szállnak. Arra gondoltam, hogy esetleg a légysallang segítene rajtuk, mert hát nincs üstökük, mint a lovaknak, és a fej csapkodás már nem igazán kergeti el a legyeket. Van kötőfékük, amire rárakhatnám, ha van megfelelő méretben, csak azt nem tudom, hogy használnák e. Mert a lovaknál az üstököt helyettesíti, már pedig az szarvasmarháknak nincs, és nem is volt soha... A kérdés röviden: tudnák e úgy használni a légysallangot, mint a lovak (fejrázással) vagy nem? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 29. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, megtanulja az hamar. Nekem is a szürke marha szenved még, bár azok rázzák a fejeket nagyon.
2014. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszolást! A tehenem magyartarka, az üszőm magyarszürke fajtájú. :-)
2014. júl. 29. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a kötőféket amúgy elviselik, akkor egy próbát mindenképpen megér. :)

Ha annyira szelídek, akkor kiengedés előtt minden nap bekenheted nekik egy neostomosanos szivaccsal a fejüket. Pár napra előre be lehet keverni. Vagy illóolajos lemosó keveréket is lehet csinálni (teafa, citronella, eukaliptusz), nyilván ezeket csak akkor, ha annyira szelídek, hogy hagyják törölgetni magukat.

2014. júl. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eléggé szelídek, mert erre nagy hangsúlyt fektettem, a ki választásuknál is. :) Főleg a tehén szelíd, mert hát azt fejni is kell és az nem lehet egy "vadállat". Köszönöm utolsó válaszoló az ötletet, majd kipróbálom, ha hadják. :)
2014. júl. 30. 09:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!