Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan kell a kacsát levágni?

Hogyan kell a kacsát levágni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ezt nem lehet interneten keresztül megtanulni. Kérj meg egy idősebb nénit, vagy valakit a családból, hogy mutassa meg.
2014. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

szia!


Megfogod, megtéped a nyakán a tollat, ott, ahol el akarod vágni. Utána hátrafeszíted a nyakát, és nagyon éles késsel elmetszed jó mélyen, akár addig, hogy majdnem levágod a fejét. Utána kifolyatod a vérét. Majd a fejét/nyakát az egyik szárnya alá rakod jó mélyen, és leszorítod, amíg elpusztul.

Nagyjából így csinálta nagymamám m indig, az én feladatom gyerekként a leszorítás volt. (érdemes, mert elszalad, akár fej nélkül is!!)

Utána (az előre feltett) forrásban lévő vízbe mártod, és megtéped a tollait. Ha a tollaktól megszabadítottad, akkor az égő gázláng felé rakod, és leperzseled az esetleges szőrszálszerű vékony tollakat a bőréről. Majd alaposan megmosod.

Utána lehet bontani tiszta hideg vízben. Levágod a 2 combját, majd a püspökfalatját, kibelezed. Vigyázz az epére!! Utána bonthatod tovább mellehúsára, stb. Ha a nyakán egybehagyod a bőrt, akár meg is lehet tölteni, persze egy pár cm-t még le kell vágnod, hogy tiszta legyen az alvadt vértől.

A zúzát fel kell vágni középen, és kitekerni. Belül le kell húzni benne egy hártyát, és jól megmosni, ugyanis a zúza egy gömb. Neked kell szétbontanod!


Nagyjából ennyi jut eszembe, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok! Gyerekkoromban sokat vágtunk mamámmal, imádtam bontani, tollat fosztani.


állatvédők kíméljenek, én is állatszerető vagyok, de valamit enni kell.

2014. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem én tettem fel a kérdést, de Gabica tökéletes a válaszod! Gratulálok!
2014. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm! Ahhoz képest sok negatívat kaptam. Biztos, akik lepontoztak, azt hiszik, hogy az Intersparban terem a kacsamell filé....
2014. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!