Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel eri meg foglalkozni 350...

Mivel eri meg foglalkozni 350 tyuk? 20-30tehen? 100kecske? 100juh? 20-30bika? vagy 60sertes?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyen mennyiségek esetén keresnék egy komolyabb szakembert és pár 100 000 forint értékben kérnék tanácsot. Mit lehet eladni, mire lehet támogatást igényelni? A szabályozás kusza, logikátlan.

Én a tyúkokat választanám, mert a legkisebb beruházás, de városi ember vagyok

2014. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mihez értesz és mihez van helyed?


A 350 tyúk sokat tud tojni, lehet ültetni őket, viszonylag sokan vásárolnak termelőtől tojást.

Az emlősöknél pedig: hova tudod eladni/leadni az állatot, annak szaporulatát vagy a tejét (tehén/kecske), azt kell kideríteni.

Mert mindegy mivel foglalkozol, amíg van biztos, fizetőképes vásárló rá.


Egy gimis cimborán méhekkel foglalkozik - az apja kezdte, volt minden célberendezés, hozzáértés, a kezdéshez minden. Főállásban csinálja jelenleg, megél belőle, még ha nem is lesz gazdag ember egyik pillanatról a másikra.

2014. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ezek a számok miből jöttek ki? szerintem ahol elfér 20-30 tehén, ott elférne 3500 tyúk is, nem csak 350
2014. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tojót nem éri meg meg a külföldi import tojás nagyon levitte az árakat. Broiler neveléssel érdemes foglalkozni, húsra mindig van igény. Vagy veszel napos tojókat, felneveled és eladod. Jércét sokat vesznek. 20-30 tehét több tízmilliós beruházás ha nincs semmid. Hosszú távon lesz csak nyereséged és komoly szakértelmet igényel, ráadásul minden napod rámenne és egyedül nem is lehet bírni.
2014. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!