Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet egy nő juhász?

Miamiu kérdése:

Lehet egy nő juhász?

Figyelt kérdés
Azaz mennyire fér össze egy általános női életúttal (pl. gyereknevelés) a juhász szakma? Fizikailag alkalmas lehet-e egy átlagos, sportos nő erre?

2014. aug. 7. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze hozzá. A mai világban már belefér.
2014. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Martinezprof válasza:
Nekünk van egy rokonunk aki Nő egyedül él 3 gyereke van juhász, lótenyésztő, és közgazdászként végzett! Szerintem lehet egy átlagos, sportos nő juhász. Csináld azt amit szeretnél és soha ne azt amit mások rád kényszerítenek.
2014. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintm siman. Fel evet a gimnazium utan en is dolgoztam juhaszkent, igy dontottem el, hogy tovabbtanulni is ezen a vonalon szeretnek. Ott a fonokom is no volt, most megy ferjhez. O azota otthagyta a munkahelyet, az utodja is no, egy 4 gyerekes anya. Nekem nagy almom egy tanya, ahol sajat allatokat tarthatok.
2014. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nincsen akadálya, de a gyakorlat azt mutatja, hogy juhásznak a fiúk mennek el, mert az állattal éjjel-nappal együtt kell lenni a puszta közepén is. Egy nő, ha már elmegy gyereket szülni, akkor ő már nem hiszem, hogy visszamenne a puszta közepére utána bármikor.
2014. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolso, ma mar nem ugy megy, hogy a juhasz tavasztol oszig ejjel nappal kint van a nyajjal. Reggel kihajt, este behajt, utana neg lehet csaladi eletet elni.
2014. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, utolsó előtti vagyok. Szerintem az igazi juhász éjjel-nappal az állatokkal van. Aki reggel kihajt, este behajt az nem juhász saját meglátásom szerint.
2014. aug. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos én is nehéznek érzem a női lét és a juhász szakma egyeztetését.


Viszont. Nem tudok sok részletet a juhász életről, de többször láttam már olyat, hogy nem egy ember van az állatokkal. Esetleg a munkát megosztva, váltásban közelebb kerülhet egy nőhöz a juhászkodás? Szerintetek? :)

2014. aug. 12. 15:00
 8/8 Singham ***** válasza:

Kérdező: Régi időben nem lehettél volna csak Juhász, mivel a nőknek akkor a családot kellett nevelni. Ugyanis addig a férfiak tavasszal kimentek az állattokkal és ősszel jöttek vissza. Ma már nem elterjedt ez. Néhány helyen tényleg kint vannak az állatokkal végig, de, mint írták a mai világban a reggeli kihajtás, este behajtás módszer az elterjedtebb.

Ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor keress valakit, aki ezzel foglalkozik és kezdj el tanulni tőle.

2014. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!