Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúltenyésztés! Pároztatás?

Monster55555 kérdése:

Nyúltenyésztés! Pároztatás?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy sikeresen lezajlott az űződtetés? Csinálnak ilyenkor valamit? Van valami jele, hogy akkor 30-33 napon belül megszületnek a kisnyulak?

Mert 2-3 napja beraktam a szukát a kanihoz és a szuka morgott miközben a kani űzte. Ez most mit jelent? Nem veszi fel a kant vagy mi?



#nyúl #tenyésztés #űződtetés
2014. aug. 8. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nőstény és bak.

Ha még ennyit sem tudsz, akkor nem nagyon kéne nyulakat szaporítanod...

2014. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha annyira se értesz hozzá, hogy bak, és nőstény, akkor ne szaporíts.
2014. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nőstény és bak de mi felénk kaninak és szukának hívják! Eddig testvérem csinálta de most nem ér r ezekkel foglalkozni mert nem nagyon van itthon és eddig ment minden de még olyan nem volt hogy a nőstény rámorgott volna a bakra!
2014. aug. 8. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha sír, morog, menekül, nem áll meg a nőstény, akkor pár nap múlva újra meg kell próbálni. Ha megnézed az ivarszervét és piros, akkor ivarzik, nagyobb eséllyel felveszi a bakot, de nem feltétele a sikeres párzásnak. A nyúl ovulációját ugyanis maga az aktus váltja ki, ún. indukált ovulációjú állatfaj. Én pl nem szoktam nézegetni a hátsójukat, beteszem a bakhoz, és ha hagyja magát, akkor oké, ha nem, akkor pár nap múlva ismétlés.

Érdemes kivárni, nézni, megvolt-e az aktus (a bak összegömbölyödve, morogva lefordul az anyáról), és ha hagyod őket, akkor pár percen belül még egyszer párzanak.


Onnantól 28-32 nap. Lehet vemhességet vizsgálni a 10. nap után, hasfalon keresztül állítólag kitapinthatók a picik, de őszintén szólva én nem csináltam még soha, mert ha nem megfelelően taperolod, akkor elvetélhet az anya.

A nyúlnál próbafedeztetés nem jön be, mert felveheti a bakot akkor is ha vemhes. Magyarán, kivárod az időt, háztájiban azért nem akkora veszteség egy-egy hónap esetleges csúszás az ellésben.


Amúgy ilyen dög melegben nem nagyon veszik fel az anyák a bakot, főleg ha vedlenek. Hónap végén több sikerrel jársz majd.

2014. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 11. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne tedd be állandóra, mert bánthatják egymást.

A pároztatás lényege, hogy beteszed a lányt a fiúhoz, hogy a kan legyen otthon, ott magabiztosabb. A profiknak van egy pároztató ketrecük, amelyik kerek, így a lány nem tud beállni farral egy sarokba. Ha fél óra után nincs szex, akkor vedd őket külön.

Egyébként ha nyulazni akarsz, akkor olvass szakkönyveket. Kötelező, mert csak megszívatod magad és az állataid is szenvedni fognak.

2014. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!