Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskéket hozzá lehet szoktatn...

Kecskéket hozzá lehet szoktatni a vízi átkeléshez?

Figyelt kérdés

A patakon túl dúsabb legelő van, és arra lennék kíváncsi, hogy ha rendszeresen, naponta átviszem őket a "hídon" (néhány farönk, keresztbe a vízen...) akkor egy idő után elérhetem azt az eredményt náluk, hogy nem kell őket szinte egyenként kötelek segedelmével átvonszolni? Ott már mindannyian "megértik", hogy érdemes volt a tortúra, de mivel ismeretlen a terep, plusz para a víztől, a kötelektől, egyáltalán a percekig megvont szabadságtól, ezért nekem sincs túl sok kedvem ehhez, ha hosszabb távon sem várható ebben javulás.

A patak - az átkelési pontnál, csapadék mennyiség függvényében - általában 1-1,5 méter széles, 5-20 cm mély. Szerintem könnyedén átugorható, ők is és még a birkáim is át tudják ugrani, ezzel nincsen gond. Nagyon röhejes amikor megvetett lábbal állnak az 5 cm-es víz partján, mintha legalább a Niagara vízesésről szeretném lelökni őket.

Akinek már van ebben tapasztalata, legyen szíves ossza meg velem!


2014. aug. 13. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazat megvallva 5-20 cm mélységű víznél nem tökölnék híd építéssel, hanem belehajtatnám őket egy terelőkutyával. Ugyanis ez az a pillanat, amikor kényszeríteni kell az állatot, ehhez kényszerítő eszközt (a kutyát) igénybe venni.
2014. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A "hídat" amúgy nem miattuk építem (helyesebben építettem, az már megvan korábbról), ott szoktam átkelni, hogy ne kelljen mindig átugrálnom. Ez csak nekik is egy lehetőség lenne, ha nem akarnak vizesek lenni.

Sajna nincs terelőkutyám. Még... ;)

2014. aug. 13. 23:32
 3/4 Singham ***** válasza:
Hozzá fognak szokni. Utána meg az lesz a baj, hogy maguktól elkezdenek átmenni, még akkor is mikor nem kellene. :D
2014. aug. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
már erre is gondoltam :)
2014. aug. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!