Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogjak neki egy gazdasá...

Hogyan fogjak neki egy gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Németbe dolgozok ,de szeretnék hazamenni és egy farmot létrehozni.

Amim van: tapasztalat,saját kaszálók.

Amim nincs:pénzem, munka gépek...

Tehát az lenne a lényeg, hogy hogyan juthat pénzhez egy 20 éves fiatal, és mennyi idő kell ,hogy vissza fizessem a tartozásom, ha pl 30 tehénel akarok kezdeni, +istáló, gépek( 1 traktor,körkasza,forgató,gereblye ,kezdésnek elég) a többit bérelem. Vagy egyáltalán lehetséges-e?



2014. aug. 17. 08:42
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
Maradj kint Németben addig, amíg egy kezdőtőkét össze nem szedsz. Egy tehén minimum 2-300 ezer forint. Egy jó állapotú használt traktor is 1.5-2millió forint.
2014. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Belépsz a Fideszbe .... a többire a választ ott megkapod.
2014. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom,mint az 1.es. Egy gazdaság,farm létrehozásához nagyon sok pénz kell.
2014. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Területet vásárolni,épületet húzni rá,teheneket megvenni,gépeket,vetőmag,gyomírtás.., igazi pénznyelő. Egy ilyen farm mellett lakom,a szomszéd mesél néha. 5# voltam.
2014. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
írj egy pesszimista üzleti tervet,ha az egyenleg így is pozitív akkor,hajrá vágj bele,az általad leírt feltételek mellet én inkább a juhtenyésztést venném górcső alá
2014. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Sztem nem vagy tisztába h ez mennyi pénz....legalább 50millióval számolj elsőre...na meg azt h nem napi 5-8órát kell dolgozni keményen, hanem lesz még amikor 20órát is. És lehet h 1 év alatt tönkre megy minden...nyaralásra se kell mostanában menni...
2014. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Föld van hova építeni,kárvolt ki írnom németbe vagyok mert sokan azt hiszik itt valami luxus körülmények uralkodnak, sokan hetet nem bírnának ki, héten 6 nap reggel 5 órától este 8 ig munka, délbe 1 óra szünet, vasárnap reggel este fejés, kaszálás van akkor éjjel 12 ig is dolgozunk,ó a többiről ne mis beszélek ,hogy mennyi kiabálást basztatást el kell tűrni, sok nyomorék meg erre irigykedik, tiszta szégyen, amúgy én arra gondoltam ,valami uniós pályázat vagy valami létezik az ilyesmire?
2014. aug. 17. 10:02
 8/40 anonim válasza:
Pályázatot írhatsz, lehet nyersz is. De erre nem nagy az esély. De létezik a pályázat. Vannak akik kaptak pályázati pénzt.
2014. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javasolnám, hogy írj fiatal gazda pályázatot, de ahhoz megfelelő végezettség is kell. Erről speciel nem írtál, de megoldható lenne, hogy aranykalászos gazdaképzőre mennyél. Ha van kaszálod, akkor arra föld alapú támogatást igényeljél. Viszont a mai hazai állapotok mellett nem biztos, hogy fejős tehénnel lenne jó foglalkozni.A gazdák idehaza folyamatosan küzdenek a külföldi tej importtal, ami valószínűleg csalások sorozata árán tud jóval a magyar tej ára alatt bejönni.
2014. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
nekem nem is kell olyan körülmények között dolgoznom, nem hogy kibírni, de el sem tűrném, tőled sem tűröm el ezt a stílust, nem mellesleg 22 évesen valszeg 5x annyit keresek mint te.
2014. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!