Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megültessem? Nem kései?

Megültessem? Nem kései?

Figyelt kérdés

Az egyik tyúkom kotlik. Illetve kotolna, de el kell vennem tőle a tojásokat mert kakasom nincs.

Viszont tudok kakasos tojást szerezni.

Attól tartok, túl késő már, hisz szeptemberben kelnének ki a csibék.


2014. aug. 17. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én már nem foglalkoznék vele, mert a csibék csak a hideg esős őszre kezdenének nőni, nem lenne belőlük semmi. Friss zöld sincs nekik csipegetni, meg nagyon tüzelni kell rájuk. Én a keltetést úgy alakítom hogy pont a jó meleg nyárra nőjenek meg, és amire az ősz jön már nagyobbacska jércék legyenek, hogy talán ne kelljen fűteni rájuk
2014. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jó kotlós és megbízhatóan is nevel, akkor tennék alá tojást. Nem sokat, mondjuk 10-nél többet ne, hogy jó bőven tudja a csibéket melengetni majd 3-4 hetesen is. Aztán majd meglátod, mi lesz belőlük.

Nekem amik tavaly szept. 1.-én keltek, szépen kifejlődtek, nem volt semmi gond velük - egyedül az, hogy mind a 4 kakas lett :) :) Az egy szem jércét elvitte a róka, szóval arról nem tudok nyilatkozni, milyen tyúk fejlődik belőle.


Én kifejezetten szeretek így kísérletezni. :)

2014. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!