Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A szarvasmarhákat mennyire...

A szarvasmarhákat mennyire lehet tanítani/idomítani?

Figyelt kérdés
Mostanában kiderült, hogy a sertés milyen intelligens állat, és hogy milyen könnyen tanul. Elkezdtek trükköket tanítani nekik, és felléptek velük. Nemrég olvastam, hogy a kecskékkel is ugyanez a helyzet. Akkor a szarvasmarhák is intelligensek, és tanulékonyak, csak még nem foglalkoztak velük ilyen téren? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. szept. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Sok videó van arról, hogy szarvasmarhán "lovagolnak", rendesen, és még a szép járásra is be vannak tanítva. Szóval nem reménytelenek :)


[link]

2014. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem buta egyik háziállat sem a közhiedelemmel ellentétben. Mégis a nagyüzemekben vagy az olakban hogy tudnák megcsillogtatni tudásukat ? Ha buták lennének nem tudták volna őket idomítani az emberek. Egyébként a disznók és a kecskék közülük is kiemelkednek.
2014. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na jó például a harci bikák tényleg buták de ez az emberi tenyésztés eredménye hogy mindig a legbolondabb állatokat pároztatták össze.
2014. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már miért lennének a harci bikák buták? Kifejtenéd?
2014. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Mert egy normál bika nem támadna emberre csak úgy,az ilyen viadalokra a legagresszívebb állatokat válogatják be és szaporítják is őket egymás között. Egy átlagos állat nem reagálna semmit arra,hogy a matador lóbálja előtte a vörös lepedőt. De ha nem hiszed el olvass utána nyugodtan.
2014. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én olvassak utána. Szerintem inkább te, mert valójában nem abból áll a bikaviadal, hogy vörös lepedőt lóbálnak a buta bika előtt. A viadal előtt egy héttel már kezelésbe veszik az állatokat. Sötét helyre zárják őket, nehéz homokzsákokat dobnak a gerincükre, hogy gyengítsék őket. A szarvukból levágnak de ugyanolyan formájúra reszelik, tehát a néző nem veszi észre a csalást, de a bika nem tudja helyesen kiszámítani a támadásnál a távolságot. A viadal előtt vazelint dörzsölnek a szemükbe, hogy ne lássanak jól, és vattával betömik az orrlyukaikat, hogy nehezen vegyék a levegőt. Mielőtt kinyitnák az ajtót, elektromos bottal felhergelik. Az arénában elvakítja a fény, mert sokáig sötétben volt. Az első szúrás már ekkor megtörténik, ami felülről egy virágnak néz ki a hátán, az valójában egy hosszú kard, ami komoly vérveszteséget okoz az állatnak. Tehát a bika nem buta, vagy ok nélkül agresszív, hanem retteg és fájdalmai vannak. Az eleve legyengített állat már nem olyan veszélyes, és a matadorok és picadorok még tovább szúrkálják, 30 centiméteres lándzsákkal és még hosszabb kardokkal. A torreádor a végén valójában már csak egy színjátékot ad elő. Aminek semmi köze a bátorsághoz, és a fair harchoz. Szóval olvass utána te, mielőtt buta kijelentéseket teszel. Tele van a net infókkal, angolul, németül és főleg spanyolul rengeteget találni.
2014. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó oké nem tudtam hogy ennyire otthon vagy a témában én eddig megvoltam győződve róla hogy genetikailag buta és agresszív bikákat használnak erre. A magyar oldalak mind ezt az infót erősítették. Nem gondoltam volna hogy szerencsétleneket ennyire meggyötrik még előtte. Am a ródeós bikákról mit tudsz ?
2014. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem engem kérdeztél, de én is bátorkodnék válaszolni.


A viador bikákról még annyit, hogy eleve rosszul látnak, erre jön a hosszú sötétség utáni vakító napfény, szemükbe kent matéria, majd a nyakizmokba szúrt hosszú hegyű Banderilla-k miatt a fejüket sem tudják normálisan felemelni, hogy tájékozódjanak. Ami mozgást érzékelnek, arra próbálnak támadni a fájdalom és a stressz miatt.


"Am a ródeós bikákról mit tudsz ?"


A rodeós bikák nagyobbak mint pl a spanyol viador bikák. Külön nevük, és sorszámuk van, a rodeó során ők is szerezhetnek pontokat! Ugye ha nincs meg a 8 másodperc a bika hátán, akkor az állat nyert. A sorsolás (melyik versenyző melyik állatot kapja) véletlenszerű. A hasukra tekert hám erősen irritálja az állat bőrét (komoly horzsolásokat okozva), az anyaga és kialakítása miatt olyan érzést okoz, hogy az állat mindenáron meg akar tőle szabadulni. Az, hogy ember ül a hátára és belemarkol a hámba még fokozza a stresszt, és az irritációt. A start előtti 1-2 másodpercben kap egy fasza kis elektrosokkot hátulról (ez hivatalosan persze nincs így, de youtube-on is vannak erről bőven videok), és ettől már teljesen bevadul. Ezért van utána az eszeveszett ugrálás.


A lovas rodeó sokkal veszélyesebb az állatokra nézve, rendszeresek a súlyos sérülések, néha az állat el is pusztul. A bikák jobban bírják valamivel.

2014. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!