Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti hogy ölitek meg a disznót?

Diesel221 kérdése:

Ti hogy ölitek meg a disznót?

Figyelt kérdés
Milyen módszerrel,melyiket tartsátok a leghumánusabbnak,mekkora volt az eddigi legnagyobb disznó amit vágtatok?

2014. szept. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

egy hentes csóka hozott ilyen puskát. elég speciális. az a lényege hogy egy szeget kilő bizonyos mélységig. oda kell tenni a homlokára ravaszt elhúzni, pukkan egy nagyon a malac oldalra eldől. megszúrod az ütőerét és kivérzik. régen így csináltuk. ma tesco... :D

nagyon kíméletes, egyből agyhalott lesz. nem visít nem szenved. de még a szíve ver egy darabig és szépen kivérzik.

2014. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zolidobos ***** válasza:
74%

Először 13 évesen szúrtam disznót,

Mai napig művelem a dolgot, végigjártam a "szamárlétrát" a kézi köteles fogáson keresztül, a vasfogós, kábító puskás, kispuskás dolgon át.

Jelenleg speciális elektromos kábító fogót használunk,(4o ezer körül beszerezhető), biztonságos, humánus módszer.

Term. kábítás után ki kell véreztetni.(15-18 centiméteres, széles pengéjű késsel a szegyfő elé és fölé szúrunk két ujjnyival, kicsit fölfelé, kicsit befelé, majd egy olyan csuklómozdulatot teszünk, mint amikor a gyújtáskulcsot elfordítjuk. Csak a kés első harmada vág!)

A legnagyobb disznó? talán a 80-as években egy kiherélt, és meghizlalt tenyészkan, amit 16-os kétcsövűvel lőttünk fejbe, de még akkor is igen bele kellett kapaszkodni. Feltétlenül meghaladta a 400 kilót.

2014. szept. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy.
2014. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
87%
Egy nagy kalapácsra rá hegesztettem egy kihegyezett tüskét. Azzal homlokon vágom utána megszúrom és kész. Együd is meg lehet csinálni,nem kell segítség. Az ütés ugyan azt az eredményt éri el mint a fejbelövő.És ez ingyen van.Végül is azért tartunk disznót mert spórolunk.Nem azért mert 40 ezerért szeretnénk kábító dolgokat venni.
2014. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zolidobos ***** válasza:
96%

Kérdeztek, válaszoltam.

Senki nem mondta, hogy vegyél kábítót, ám ha az ember heti rendszerességgel vág (ebből élünk) akkor jó szolgálatot tesz.

Csak halkan jegyzem meg, hogy a "kihegyezett tüske" nem életszerű, mert beszorul a homlokcsontba, egy sima kalapács, vagy fejsze foka sokkal hatékonyabb, ha mindenképpen agyon akarod verni a nyomorultat.

2014. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha humánusság, akkor az elektrosokk szóba sem jöhetne. izom bénulást okoz, nem eszméletvesztést.
2014. okt. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az elektromos kábító fogó eszméletvesztést okoz. Én kábítóvillát használok mert ezt tudtam olcsón beszerezni. Csináltam én is mindenhogy,fogtuk,ütöttem,a kocákat kanokat taglóval ütöttem. A legnagyobb hát olyan 400-450kg-os kiselejtezett kandisznó volt amit nem kábítottunk,hagyományosan fogtuk úgy szúrtam meg.
2018. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!