Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek egy nő le tud...

Szerintetek egy nő le tud vágni és feldolgozni egy kb 120 kg-os disznót egyedül?

Figyelt kérdés
Szeretnék tartani disznót, de attól tartok, nem lesz elég fizikai erőm leszúrni és feldolgozni. Segítségem nincs, csak magamra számíthatok. Mit tanácsolnátok? Fogadjak fel hentest vagy maradjak a baromfiknál?
2014. szept. 14. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a disznóvágás nem 1 emberes dolog. Kiskoromban, amikor nagyiméknál disznóvágás volt, minimum 5-en voltunk (jó, ebből én és az öcsém csak láb alatt, nem segítségként :D ), meg úgy általában szerintem ez az egész ilyen nagycsaládos dolog, szerintem nem véletlenül.

Nem tudom, milyen fizikumú vagy, de szerintem 1 120 kg-os disznó emelgetése, hurcolása nagyon nehéz dolog. Sőt, ott van még az az eshetőség is, hogy nem sikerül elsőre elrendezni, és esetleg neked támad. Ha egyedül vagy, akkor nagy baj is lehet belőle. Ha bele akarsz vágni, szerintem mindenképpen hívj majd valakit.

2014. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Szia, teljesen egyedül szerintem teljesen kizárt, már a szúráshoz meg a lővéshez többember kell. Pörzsölés kettévágás, stb.. Én is nő vagyok nagyon sokat segítek az öcsémnek feldolgozni, de egyedül soha nem vágnék bele. Ha szeretnél tartani mindenképpen tarts, mert a vágáshoz bárhonnan tudsz hentest, plusz segítséget hívni.
2014. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell 120 kilósra nevelni. De megoldható a dolog, csak tovább tart. A leöléshez mondjuk nem árt némi segítség, de a többi egyedül is elvégezhető. Első alkalommal azért áthívhatsz néhány barátot, így még jót is szórakoztok.
2014. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Te esetedben két dolgot tehetsz: Fogadsz böllért jó pénzért, vagy maradsz a tyúkoknál. Még egy férfi sem tudja egyedül megcsinálni, mert két keze van neki is. A 120 kg-os sertés az nem olyan sok, szerintem legalább 160 kilósat érdemes levágni. Az is megoldás lehet, hogy fogsz magadnak egy jó kötésű pasit, aki hajlandó veled maradni élete végéig, aztán ketten megoldjátok. Illetve az is megoldás, hogy összebeszélsz olyannal aki tart sertést, és megbeszélitek, hogy felneveli és levágja neked.
2014. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
120 kiló pont ideális súly a levágáshoz. Az már rendes mennyiségű húst jelent,és 120 kiló után már nem hízik olyan ütemben,vagyis 1 kg hízáshoz több takarmányt eszik meg,így nem éri meg annyira 120 kiló fölé hizlalni.
2014. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Igaza van mindannyiatoknak. Na akkor belevágok és fogadok böllért, aki leszúrja, megpörzsöli, feldarabolja én meg feldolgozom.

Jó dolog a spórolás, de a biztonság és a szakértelem fontosabb.

2014. szept. 14. 21:44
 7/10 zolidobos ***** válasza:
69%

Mérlegelj!

Önállóan feldolgozva:

-a reggeli gyomorgörcs))

-a hurka ehetetlen, a kolbász sós/sótlan

-a húsok formája, mintha aknára lépett volna a jámbor coca

-másnap sül a zsír, mert rád esteledik

-életlen daráló, kés, elromló hurkatöltő miatti bosszúságok

Hozzáértővel:

-kiváló áruk

-ebéd után távozik a hentes, lehet mosogatni

-minden eszközt visz magával

Munkadíjnak kilónként 50-60 forintot kalkulálj.

A legveszélyesebb: amikor a sógor, szomszéd vág, csak úgy "barátságbul", ekkor az első verzió lép életbe, plusz idegességgel megspékelve, mert a jóember ugyan látott már disznót, de 9 órakor csaprészegen követeli a reálist már jócskán meghaladó pálinka adagját.

Több mint 30 évig jártam házakhoz vágni, hidd el, láttam ezt-azt...)))

2014. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak kábítás után szúrhatsz le disznót, és ahhoz is és a szúráshoz is érteni kell, ha nem akarod feleslegesen elnyújtani az állat kínlódását, és azt akarod, hogy rendesen kivérezzen. Szóval még ha nem is lenne olyan nagy a disznó, akkor is hívnod kell valakit, mivel gondolom nem tartasz otthon kábítót, és tapasztalatlan vagy.
2014. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Dédimamám a Dédipapámmal és egyedül is dolgozott fel disznót, de Ő brutális dolgokra volt képes. Többször mutatta meg, hogy emberfeletti dolgokra képes, szóval én az Ő tapasztalatából nem feltétlenül azt szűrném le, hogy akárkinek lehetséges. Én a helyedben megkérdeznék egy böllért, hogy mennyiért "segít", ha egyedül vagytok és az alapján mérlegelnék. Az tuti, hogy úgy is egész napos meló, sok dolog fog másnapra maradni.
2014. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Elméletileg lehet, hisz szúrás előtt úgyis el kell kábítani, tehát lefogni nem kell. Ha tudod cipelgetni, és megvan hozzá minden eszközöd, megoldható.

Gyakorlatilag viszont valószínűleg már akkor kimerülten rogynál össze, mikor a halott disznót rácipeled a raklapra.

Szerintem jobban jársz, ha megveszed a boltban a húst. Egyedül élni még állatok nélkül is nagy felelősség és fárasztó, ne vállalj még egy nagy dolgot a nyakadba.

2014. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!