Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megérné struccot tartani?

Megérné struccot tartani?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit szeretnél, és milyen célból. Saját magadnak megéri, már nem számít veszélyes állatnak, így szabad tartani (bár ettől függetlenül megfelelő kerítésről KELL gondoskodni), a húsa egészséges, a tojása szintúgy. Egyébként is megéri tartani, ha találsz olyat, aki megveszi tőled vagy az élő állatot levágás céljából, vagy az általad feldolgozott termékeket. A strucc táplálása felnőtt korában nem emészt fel nagy pénzeket, sőt, a többi haszonállathoz képest kifejezetten gazdaságos, a csibék etetése és melegen tartása viszont kicsit költségesebb lehet. De, hogy őszinte legyek, nem hiszem, hogy nagy kereslet lenne a strucchúsra, csak hogy egy példát mondjak. (Nem mintha nem lenne sokkal egészségesebb pl. egy disznónál vagy marhánál...!)
2014. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagy kertem van,bőven elférnének és arra gondoltam,hogy a tojásokat adnám el.
2014. szept. 15. 07:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Rosszul gondoltad, mert arra aztán tènyleg nulla a kereslet. Túl drága hogy az átlag ember megvegye. Nem vèletlenül ìrtak neked a húsáról az előbb, ez arra való.
2014. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a strucc minden része hasznosítható, még a tolla is.

Mielőtt belevágnál gyűjts információt, hogy hol lehet értékesíteni. Úgy gondolom, hogy saját részre tartás kifizetődő lehet (tojás, hús eladása háztól nem biztos), illetve ha találsz felvásárlót, akkor akár nyereséges is lehet a tartása.

2014. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
sok pénzkeresési ötletet hallottam már de a strucctojás eladás még nemvolt közte xD
2014. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyiért adnád el (szeretnéd eladni) az évi 8-14db tojást?


A bőre 40-60 000Ft/négyzetméter, a húsár is borsos, de a tojás :)

Google a barátod, tanuld meg használni!

2014. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi #6-os,rajta vagyok:)
2014. szept. 26. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!