Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Üdv! Elsősorban állattartók,...

Üdv! Elsősorban állattartók, és a nyúl tenyésztésben jártas emberek válaszaira és tanácsira lennék kíváncsi! A kérdésem, meg éri-e nyulat tartani?

Figyelt kérdés

Nyúl tenyésztésbe szeretnék belefogni!Hely és a körülmények jó lehetőséget biztosítanak számomra a nyúltenyésztéshez.(megoldható a teljesen zárt helyiségben tartás,férgeg és szúnyog nem fér(ne) a nyulakhoz).

Jelenleg 2 tenyészérett anya,és 1 baknyulam van.A kérdésem az lenne,h meg éri-e őket felszaporítani,és úgymond "másodjövedelem" céljából foglalkozni velük? Szemes takarmányhoz olcsóbban hozzá tudok jutni a bolti árnál,széna kérdése megoldható.0,1 Ha a kertem,pár nyulnak való lucernaszénát kis időbefektetéssel meg lehet termelni.Meg éri-e leadni a nyulat élősúlyban?Van-e rá kereslet?Mennyi anyát kéne ahhoz tartani,h tényleg legyen belőle némi pénz?

Internete sok különböző érvelés van mellette-ellene,nem találtam hasznos tanácsokat!Ha tudtaok valami használható agrár fórumot,kérlak osszátok meg velem.Remélem olvassa valaki,aki ezzel foglalkozik,és tud nekem segíteni:)Köszönöm:)



2014. okt. 2. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nekem a szüleim nyulaztak kB 10 éve 50 anyával 5 bak a takarmányt vették élősúlyban akkor 550 ft/kg volt most nem tudom mennyi ők felszámolták mert nem érte meg anno.amúgy húsnak állat tartási hobbiból én is tartottam vörös kos orrúakat de ők kedvencek voltak


mielőtt belekezdesz mindenképp olvas irodalmat róluk net tele van vele tartás tenyésztési ciklus leadási súly takarmányozás ellés és a legfontosabb betegségek!!!

2014. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőként szerezzél még legalább egy bakot, hogy biztosan elkerüld a beltenyészetet. Ha eladásra akarsz tenyészteni, akkor keressél vevőt, felvásárlót. Jobb tanácsot senkitől nem kapsz, mert lehetőség, ha van is, sokan nem árulják el, nehogy az ő vevőjét elhappold. Sok helyen megszűnt a felvásárlás, ezért nagyítóval kell keresni a lehetőséget. Aki hajlandó lenne veled szóba állni, az viszont százas nagyságrendben gondolkodik. Kevesebb nem érdekli! Ha belevágsz, érdemes támogatást kérni, mert anyánként idén 2000Ft támogatás jár.
2014. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
de a támogatáshoz gondolom vállalkozónak kell lenni,nem?Amúgy már találtam kapcsolatot,540/kg,az bizony megéri,uh belevágok:)
2014. okt. 8. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!