Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vettem 2 malacot mind a kettő...

Vettem 2 malacot mind a kettő kan. Mivel tudom a leggyorsabban fel hízlalni őket? 9 hetesek kb.15-20 kg

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
etesd őket *.*
2014. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt ha nem irod akkor nem ia tudtam vola KOMOLY VALASZOKAT VAROK
2014. okt. 14. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Azt ugye tudod, hogy ha "gyorsba" csinálod, akkor nem lesz olyan finom a húsa?
2014. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
opá
2014. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 metaxxa ***** válasza:
89%
Te döntesz a sorsukról. Tényleg kan vagy ártány (herélt). Mert csak akkor hagyják meg a sertés heréit, ha tenyészkant akarnak belőle nevelni, mert más lesz a húsa, kellemetlen szagú, ízű. Hízlalásnál meg te döntesz, kukoria, búza, árpa, korpa moslékkal eteted (esetleg némi tojással, főtt krumplival), plusz etetés után egy kis zöldséget is adsz neki (10-12 hónap), vagy pedig elmész egy takarmányboltba és veszel neki valami jóféle (értsd jó drága) tápot, ami 6-7 hónap alatt "felfújja" neked a malacot vágósúlyra (nagyjából 100-120 kg közé), malaconként min 6-7 mázsa takarmánnyal számolhatsz. Ha nincs valami olcsó takarmányforrásod, akkor nem éri meg eladásra hizlalni. Saját használatra, meg inkább kevés tápot(főleg az ásványok, vitaminok miatt) és sok kukorica, búza esetleg árpa legyen a takarmányban.
2014. okt. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!