Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A birka vagy a kecske a jobb?

A birka vagy a kecske a jobb?

Figyelt kérdés
Nemtudom melyik a jobb
2014. okt. 26. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Attol fugg hogy mire ... :-P
2014. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Még egyiket se próbáltam. De ha jönnek az ínséges idők, majd meglátjuk, melyik teljesít jobban.
2014. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Guppi! A vizet is jobban bírja!
2014. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
A kecskének szerintem finomabb a teje, sajtja, húsa.
2014. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
"Fűnyírásra" a birka.
2014. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
2014. okt. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van,tudom melyik milyen. A kecske annyiból jobb hogy ha fejed egy idő után több tejet ad, ha jó piacod van akkor elég értékes a teje, sajtja. Sajnos a bőre nem olyan értékes, vagyis az lenne de ahhoz megfelelő szakember kellene. A kecske elsősorban lombevő így aki fűnyírásra, legeltetésre kíván kecskék venni annak nem kifejezetten ajánlom, mert a kecske legel is ugyan, de a fák lombját, bokrok levelét jobban eszi. Úgy mondják, hogy inkább felfelé legel, míg a birka lefelé. Ki szokták kötni pányván őket, mert őrizetlenül hagyva igen nagy károkat tud okozni, ha elszabadul. Pásztorral,kutyával nem igen csinál rosszat, de nagyon résen kell lenni akkor is. Villanypásztorral ha körbekerítem,hiába a 4-5 sor drót valahogy a kisebbje mégis keresztüljut rajta. A nem kívánt szaporulat felnevelhető, és ha el tudod adni eladhatod, de a nyakadon maradtakat, főleg a kis bakokat érdemes kiherélni és meghizlalni. A gödölyékből meg vagy fejőst nevelni és aztán majd beűzetni. Mondjuk a gödölyékre nagy a kereslet mindig is. Nekem 7 kecske van, nem olyan sok, de nem is kevés. Ami a legnagyobb hátrány szerintem még egész kis állományoknál is, főleg ebben a pénztelen világban, hogy nagyon pocsékol. A szénatartóból rendre kihúzzák a szénát, és letapossák. Na az már soha nem fog kelleni nekik. Szedheted össze, és dobhatod el. Érdemes pár darab nyulat tartani és a letaposott szénát megetetni a nyúllal. Nekem ennyiből nem jó a kecske hogy pocsékolós.


A birka már jóval takarékosabb állat, még a jászol alatt is kitakarít, megeszi az alom közül is a takarmányt. Sajnos ebből sem érdemes sokat tartani, mert eladni nehezen lehet, egy családnak meg nem biztos hogy kell 10-15 kisbárány. Nekem rackák vannak, de csupán mert tetszenek, meg van legelő. A húsuk finom, meglepően jó ízű. Ebből most sok lett hirtelen, mert tavalyi és idei bárányok is maradtak, 50-en vannak. 3 törzskönyves kosom van hozzájuk. Szépen legelnek nagyon az apró füveket is lerágják, és mindent megeszik. Persze míg talál jobbat addig kikerül párat, de többszöri ráhajtás után megeszi az összeset. Őrizni érdemes,de zárt kertből nem mennek el. Dióhéjban ennyi, de írhatsz nyugodtan, segítek még szívesen.

2014. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kecske nagyon szökős nekünk birkáink vannak
2014. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a 7 -es válaszolónak teljesen igaza van !

én is tartok 3 db kecsket meg 2 db birkát (a birkát ajándékba kaptuk)

szerintem a kecske jobb mert több tejet ad.

2014. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell

kecske:kezesebb,több tejet ad,finomabb a teje(és abból készült tejtermékek),húsa,mindenre/mindenhova felmászik,(szerintem)szívósabb,inkább a felfele legel és mindent,és tényleg pocséklósabb mint a birka

birka:legeltetésre jobb,gyapjú,én úgy vettem észre hogy a birkát könnyebb eladni

2015. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!