Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Húsgalambnak milyen fajtákat...

Húsgalambnak milyen fajtákat érdemes venni?

Figyelt kérdés

Húsgalambokat szeretnék tartani, de nem tudom, milyen fajtát vagy fajtákat lenne érdemes venni. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Érdekelne az is, hogy melyik fajtának mennyi az ára kb., illetve hogy milyen korúakat érdemes venni és körülbelül mennyit, valamint hogy mennyi a helyigényük, illetve hogy mi kell nekik: rendes magas dúc vagy elég egy épület?

Még nem voltak galambjaim, csak baromfiak vannak. Együtt tarthatóak-e?

A jó, hasznos linkeknek is örülnék. Előre is nagyon köszönöm! (Ellenben a "ha nem értesz hozzá, minek kezdel bele" típusú válaszokra nem vagyok kíváncsi. :)



2014. okt. 29. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A leggyakoribb húsgalamb fajták a következők:

-King

-Texán

Ezek Magyarországon is elterjedtek, beszerezhetőek.

Árukat tekintve változóak, érdemes szétnézned börzéken, mint például az országszerte ismert Monori börzén. Ott találsz magadnak galambot, bár érdemes több embert végig járni, nem megvenni az első eladótól. Mindenképpen ivaréretteket, fiatalokat vegyél, és lehetőleg egy korúak legyenek, így hamar összeszoknak. Darabszámát tekintve kezdőnek szerintem elég 8-10 darab is, és ha tetszik, vagy érdekel bővítheted az állományt. Helyük legyen rendesen, főleg ha többen vannak. Nem magas dúc kell hanem egy szoba nekik. Jó ha a belső helyiségből ki tudnak menni kinti kifutóba is, ahol ha van füves talaj, csipegethetnek, a levegőn lehetnek. Baromfitól abszolút külön kell tartani őket. Én annak a híve vagyok, hogy minden fajta állatot külön tartsunk. Kacsa kacsával, tyúk tyúkkal legyen együtt. Vannak eltérések a fajták igényei között és ezt tartsuk tiszteletben. Ha szeretnél írj még privátot, egyéb kérdésekkel.

2014. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz!
2014. dec. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!