Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik az a haszonállat...

Melyik az a haszonállat amelyikkel sokat lehet keresni?

Figyelt kérdés
Melyik az a haszonállat amelyik olcsó és sok pénzt lehet vele keresni? Én a disznóra gondoltam nektek mi a véleményetek?

2014. nov. 1. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem el kell, hogy keserítselek! Ha hivatalosan akarod csinálni, az első 3-5 év tutira deficit, ha csak 1-2 állattal (pl disznóval) akarsz bíbelődni, akkor valószínűleg közel 0-ra tudsz kijönni. Ahhoz, hogy komoly haszon legyen rajta, kiépített kapcsolatrendszer kell (komolyabb felvásárlók, biztos vevők), az árak hirtelen, és jelentősen változnak (példa amikor kb 10 éve behozták külföldről a disznóhúst, mert valamelyik országban 3 hónapig lehetett fagyasztva tárolni, nálunk fél évig, ezért ezt a húst olcsón adták, ezzel rengeteg kistermelőt tönkretettek). Összességében állatokhoz komoly szakértelem kell, kapcsolatok, és baromi nagy szerencse.
2014. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát meggazdagodni csak akkor tudsz az állatokból ha nagyon nagyba csinálod és meg is tudsz termelni nekik minden betevőt. pl ha van 100 disznód amihez van kb 50 h legelőd meg 100 h szántófölded akkor menni fog. De kicsibe biztos nem fogsz sokat keresni ha azt hiszed hogy 5-6 disznóból meg lehet élni. Nekem van 12 kecském amik átlagosan 2,5 - 3 liter tejet adnak. A tejükből mindig sajtot csinálok és viszem a piacra (nálam 1kg = 3200 Ft). Meggazdagodni biztos nem fogok belőle de fizetéskiegészítésnek nem rossz :D + én szeretek foglalkozni az állatokkal. (ja és kb 60 000 Ft keresek velük átlagosan egy hónapba, persze ha tejelnek )
2014. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sokat akarsz keresni akkor felejtsd el a mezőgazdaságot, mivel a nagy ipar mindig a kedvezményezett, megélni meg lehet de ne feledd hogy az állattartás évi 365 napos munkát kiván.
2014. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól függ mire van igény a környéken, valahol lehet nagy üzlet disznót tartani, vágni, húsát kiárulni, stb, de ha minden ember tart akkor nem veszik meg. Ha fehéren akarod csinálni akkor óriási lóvé a haccp előírások betartására alkalmas helységek eszközök. Ha feketén megbuksz ilyesmivel az több millás bünti lehet.
2014. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!