Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hol tudnék bárányokat venni?

Hol tudnék bárányokat venni?

Figyelt kérdés

csak 2 db-t,nagy kertünk van,meg a szomszédnak is ezért gondoltuk,hogy jó lenne,mert nagyon lejtős is,vannak fák persze,de nagyon vacak szilva

mennyibe kerül egy bárány? és télen mennyi eleséget kell begyüjteni neki ? és kérem,aki ért hozzá irjon még róluk !! köszönöm !



2014. nov. 3. 09:05
 1/5 anonim válasza:

olx-en tudsz venni!

[link]

...lehet hogy még vaterán is van használt birka

Kb. 18-25 ezer Ft egy állat, de tuti lehet alkudni is sok helyen.

2014. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A birkának nem jó a nagy fű, kaszálni kell és amikor kisarjad a végét csipegetik. Ha lejtős akkor ez nem könnyű, kecskét vegyél inkább. Persze ha nem sajnálod a fákat mert azok gyilkolják. Lehet fejni őket, finom a húsuk. 3 kecskének 1,5-2 hónap egy nagy bála széna + napi 1 liter kukorica télen / fejadag.
2014. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ,a kaszálással nagy baj van,ki tud kézzel kaszálni manapság ? igen ,nagyon kezdő leszek,ezért gondoltam,hogy tavaszig sok infót gyüjtök, nyulakat tartottam már,de sajnos az se érte meg,kizárólag veszteség volt rajta,pedig leadásba is kezdtünk,de a súllyal mindig átvertek, például a kukorica nem tett jót a nyulnak,nagyon zsirosra hiztak

a kukorica olcsó az idén nem ?

2014. nov. 7. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tegnap vettem kukoricát (Somogyban) 36 Ft / kg volt. Igen most valamennyivel olcsóbb mint szokott lenni.
2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok) De állatokat is csak úgy éri meg tartani hogy ha meg tudod termelni nekik az élelmet ! Ha elég nagy az udvar pl 1500 m2 felett van a kert akkor éri meg csak tartani mert akkor sok értelme nincsen ha csak 1000 m2 nél kissebb telekre akarod kirakni akkor ne kezdj bele. Nekem van 3 kecském kb 5000 m2-en de rendszeresen szoktam vinni őket legeltetni. (árokpartokra, nem használt telek területekre, erdő szélére, stb ) Nyáron szinte semmit nem költök nekik takarmányra, Csak télen szoktam venni nekik 2 db körbálát ami darabja 5000 Ft . vagyis nekem 10 000 ft be kerül az állatok éves tartása :D
2014. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!