Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Beteg a pulykám?

Beteg a pulykám?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak van egy kis pulykája (igen tudom csak egy baromfi, de eszmei értéke van nagyim számára)

Szóval a helyzet az, hogy a pulyka kb 1 hete nem eszik, lógatja a fejét és a szárnyát, és megy a hasa (ilyen sárga folyadék). Nem is eszik, nincs étvágya, csak ül és alszik.

Elvittük a körzetileg illetékes állatorvoshoz, de az nem foglalkozott vele, "mert ez csak egy pulyka".

Az interneten találtam egy állatgyógyászati centrumat. (Nyíregyházi Barzó Állatgyógyászati centrum)Beszéltünk velük telefonon és azt mondták, hogy van valami antibiotikum neki. Holnap szeretnénk bevinni megmutatni nekik, hogy megnézhessék milyen állapotban van.

Viszont nem tudom, hogy kb mennyibe fog ez kerülni?

Mert nagymamám nagyon szereti, de azért ilyen horror összegeket sem szeretnénk kifizetni mert lehet, hogy nem segít raja a gyógyszer sem.

Van valakinek valami tapasztalata, tippje esetleg, hogy kb mennyibe fog kerülni, hogy megnézik?

(A weboldalukon semmilyen ár nincs feltüntetve)

(Egy 2010-es választ találtam itt az oldalon, hogy egy siklót 2000-3000 ft-ért vizsgálták meg és adtak neki injekció, az említett állatgyógyászatban)



2014. nov. 6. 18:52
 1/3 Son válasza:
ha csak antibiotikumot, meg esetleg injekciót kap max 5000.
2014. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos én egy tízezren alul nem saccolom..Viszont van Nyíregyen egy állatorvos,aki tényleg szereti az állatokat és neki nem csak egy pulyka lesz. Deli Istvánnak hívják,nem kell időpont,semmi.Az Őz közben rendel,egy kis régi 10x10-es házban,semmi puccparádé. A teknősömet valami 5000 ft ért műtötte.Külföldről járok hozzá haza,szóval van oka a bizalmamnak. Nagyon sajnálom a kis pulykát és remélem meggyógyul.Tényleg,próbáljátok a Deli dokit! Írd meg,hogy mi lett légyszi!
2014. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyet nem nagyon lehet gyógyítani.

Sajnos a pulykáknál ez gyakori.

A gyógyszertárba kérdezz rá, hogy tudnak-e neki valamit adni. Mi onnan vettük, sajnos a nevét már nem tudom, de az állatorvoséhoz hasonló volt. Nem gyártanak már ilyen gyógyszert amit adtak nekik, betiltották.

2014. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!